Szefowie mediów z całej Europy w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 14:00
Na międzynarodową konferencję, którą zorganizowało Polskie Radio, przybyli przedstawiciele największych mediów publicznych w Europie, między innymi dyrektorzy BBC Hellen Boaden i Graham Ellis oraz dyrektor generalny Deutschlandradio Willi Steul.
Audio
  • Proces cyfryzacji radia w różnych krajach Europy - materiał Magdaleny Skajewskiej (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Co dalej z procesem cyfryzacji radia? – relacja Wojciecha Cegielskiego (Cztery Pory Roku/Jedynka)
  • Relacja Magdaleny Skajewskiej podsumowująca drugą sesję konferencji i rozmowa Wojciecha Cegielskiego z dyrektorem publicznego radia w Mołdawii Wieczesławem Gheorghisenco (Muzyczna Jedynka)
  • Relacja Magdaleny Skajewskiej podsumowująca Europejskie Forum Radiowe (Ekspres Jedynki)
  • Relacja Magdaleny Skajewskiej podsumowująca Europejskie Forum Radiowe (Polska i Świat/Jedynka)
Szefowie mediów z całej Europy w Krakowie
Foto: Łukasz Kowalski/IAR

Celem konferencji jest rozpoczęcie poważnej dyskusji na temat kierunku, w jakim powinna podążać cyfryzacja radia w Europie.

Wyjątkowość wydarzenia podkreśla fakt, że na zaproszenie Polskiego Radia do Krakowa przyjechali eksperci o bardzo dużym wpływie na opinię europejską, reprezentujący zarówno zachód, jak i wschód naszego kontynentu. Gośćmi Forum - oprócz dyrektorów BBC i Deutschlandradio - będą m.in. Rene Zavoral, dyrektor generalny Czeskiego Radia; Miklos Vaszily, dyrektor generalny węgierskiego nadawcy publicznego MTVA; Olga Bordeianu, dyrektor generalna Teleradio Moldova; Paolo Lazzarini, dyrektor techniczny Radia Watykańskiego oraz przedstawiciele europejskich organizacji i przemysłu.

- W Polsce zasięg emisji cyfrowej DAB+ obejmuje ponad 50 proc. populacji kraju, jednak słuchalność nadal jest na minimalnym poziomie. Z tym problemem zmagają się także nasi sąsiedzi, ale dotyczy on praktycznie każdego kraju europejskiego. Inicjujemy zatem poważną dyskusję, łącząc w Krakowie wschód z zachodem. Mamy nadzieję, że nasz głos pozwoli w dłuższej perspektywie na sformułowanie narodowych strategii rozwoju radiofonii publicznych w krajach całej Europy - przekonuje Barbara Stanisławczyk, prezes Zarządu Polskiego Radia.

Europejskie Forum Radiowe odbywa się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie 6 października w godz. 10-17.


Mat. pras./mg

Czytaj także

Barbara Stanisławczyk: pytanie o technologiczną przyszłość radia pozostaje otwarte

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 08:53
Mało kto zdaje sobie sprawę, że cyfrowy system nadawania i odbiorniki cyfrowe istnieją - powiedziała w "Sygnałach dnia" prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk. Przyszłość cyfryzacji radia w Europie będzie omawiana dziś w Krakowie na Europejskim Forum Radiowym.
rozwiń zwiń