Czy ksiądz Jerzy Popiełuszko musiał zginąć?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 12:10
SB-cy na mszach za ojczyznę, zgrzytali zębami ze złością, widząc jak ksiądz niweczy ich próby werbunku i dodaje odwagi wątpiącym.
Ks. Jerzy Popiełuszko
Ks. Jerzy PopiełuszkoFoto: Public domain/Wikimedia Commons

19 października 1984 roku Polskę obiegła wiadomość o porwaniu księdza Jerzego. Do tragicznych wydarzeń doszło w Górsku na trasie Bydgoszcz Warszawa, trzysta kilometrów od stolicy.   

Dlaczego ksiądz Jerzy Popiełuszko zginął? Czy musiało się tak stać?
W kolejnej odsłonie audycji "Labirynt Historii"  przypomnimy okoliczności śmierci kapelana Solidarności, księdza Jerzego Popiełuszki, przedstawimy też wątpliwości, które narosły wokół najbardziej znanej wersji wydarzeń.  

***

Na "Labirynt Historii" w niedzielę (16.10) o godz. 14.10 zaprasza Jacek Raginis-Królikiewicz.

ab

Czytaj także

30. rocznica śmierci ks. Popiełuszki. Biskup: walczył o wolność

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 21:41
Tłumy wiernych wzięły udział w uroczystościach we Włocławku związanych z 30 rocznicą śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Wśród gości był m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kanonizacja księdza Jerzego Popiełuszki. Koniec procesu badania cudu

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 10:51
We Francji zakończył się proces w sprawie domniemanego cudu za wstawiennictwem ks. Jerzego Popiełuszki. Oznacza to, że kolejny etap na drodze do uznania kapelana Solidarności świętym właśnie dobiegł końca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć księdza Popiełuszki. "Mocodawcy nie zostali ukarani"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 23:59
Nie wszystkie okoliczności śmierci księdza Jerzego Popiełuszki są jasne. O tym, czy można zrekonstruować przebieg wydarzeń sprzed lat, mówili w programie Kulisy Spraw byli prof. Wojciech Polak (Uniwersytet Mikołaja Kopernika) i Tomasz Wiścicki, współautor książki "Ksiądz Jerzy Popiełuszko".
rozwiń zwiń