Łukasz Zagrobelny o sukcesie musicalu "5 ostatnich lat"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 09:30
Od stycznia tego roku na małej scenie warszawskiego teatru Roma z wielkim powiedzeniem grany jest musical "5 ostatnich lat".
Łukasz Zagrobelny w musicalu 5 ostatnich lat w roli powieściopisarza Jamie`go
Łukasz Zagrobelny w musicalu "5 ostatnich lat" w roli powieściopisarza Jamie`go Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Autorem muzyki i tekstów piosenek jest Jason Robert Brown, któremu udało się stworzyć emocjonalne utwory (od lirycznych po drapieżne) z połączenia kilku stylów (popu, jazzu i rocka).

Główną rolę męską w polskiej wersji "5 ostatnich lat" gra Łukasz Zagrobelny, z którym porozmawiamy w najbliższej "Muzycznej Jedynce". Piosenkarz zaprezentuje wydaną właśnie płytę z muzyką z musicalu. Początek rozmowy o godz. 13.20.

W drugiej godzinie audycji, gościem Pawła Sztompki będzie Dorota Miśkiewicz. Opowie o płycie "Piano.pl" będącej hołdem polskiej pianistyce. Rozmowa z Dorotą Miśkiewicz o godz. 14.20.

***

Na "Muzyczną Jedynkę" w czwartek (20.10) w godz. 13.10-15.00 zaprasza Paweł Sztompke.

ab/mg

Czytaj także

Jakie swoje piosenki najbardziej lubi Dorota Miśkiewicz?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 15:00
- To są piosenki, które są dla mnie ważne. Oczywiście nie wszystkie, bo nie mogły się zmieścić na jednej płycie - przyznaje Dorota Miśkiewicz, opowiadając o swojej płycie "Best of".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemyk i Leonowicz w spektaklu wg Cohena

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 12:15
W Teatrze Starym w Lublinie trwają próby do spektaklu muzycznego "Boogie Street". Scenariusz powstał na podstawie wierszy z tomu "Księgi tęsknoty" słynnego kanadyjskiego wokalisty i poety.
rozwiń zwiń