Cichociemni w filmie i ekspozycji historycznej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 10:30
Bohaterami audycji będą polscy żołnierze, którzy od 1941 roku byli desantowani z Anglii do okupowanej Polski by walczyć z nazistami.
Plakat wystawy w WFDiF
Plakat wystawy w WFDiFFoto: spotkaniafilmowe.pl

Decyzją polskiego parlamentu, ci właśnie partyzanci Polskich Sił Zbrojnych, zostali patronami 2016 roku.

 „Cichociemi. Spotkania filmowe.” to wystawa w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Wystawa edukacyjna łączy plan filmowy i ekspozycję historyczną, pozwala przenieść się w czasie i w szczególny sposób poznać historię niezwykłych skoczków cichociemnych.

O ekspozycji porozmawiamy w najbliższym wydaniu "Eureki". Gośćmi audycji będą: prezes Fundacji im. Cichociemnych - Bogdan Rowiński i Monika Soroka - edukatorka Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

***

Na "Eurekę" w środę (26.10) w godz.19.10 - 19.30 zaprasza Katarzyna Jankowska.

ab/bch


Zobacz więcej na temat: Cichociemni II wojna światowa

Czytaj także

Elżbieta Zawacka: byłam jedyną cichociemną

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 06:00
Kiedy wylądowała w Polsce, oczekujący byli zszokowani, że spadochroniarzem jest kobieta. Elżbieta Zawacka zaskakiwała przez całe życie: odwagą, energią i niezwykłą pogodą ducha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

75. rocznica pierwszego zrzutu Cichociemnych

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 10:55
Mija 75 lat (w nocy z 15 na 16 lutego) od pierwszego zrzutu do Polski Cichociemnych. Byli to polscy spadochroniarze szkoleni w Wielkiej Brytanii do zadań specjalnych i przerzucani drogą lotniczą do okupowanego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żmudzin" - intrygujący cichociemny

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 00:17
- Bolesław Kontrym "Żmudzin" jest tak barwną i ciekawą postacią, że jego życiorysem można by obdzielić kilka osób. Powstaniec warszawski, cichociemny, człowiek wielowymiarowy, a przy tym intrygujący - mówi Grzegorz Hanula, historyk.
rozwiń zwiń