X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zarażamy się emocjami?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 16:00
Gościem audycji będzie Ewelina Knapska, kierownik Pracowni Neurobiologii Emocji Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN im. M. Nenckiego.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Profesor Knapska otrzymała ostatnio prestiżowy grant ERC (Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych) na realizację badań, których celem jest zrozumienie, jak ciało migdałowate (struktura mózgu przetwarzająca m.in. sygnały pochodzące ze zmysłów - odpowiadająca za reakcję "walcz lub uciekaj" wywołaną zagrożeniem) kontroluje "zarażanie emocjonalne", czyli to, jak udzielają się nam emocje od innych ludzi i jak przekazujemy swoje emocje innym.

Profesor Ewelina Knapska od wielu lat bada podłoże neurobiologiczne strachu i mechanizmy zarażania się nim. Poznanie mechanizmów "zarażania emocjonalnego" pozwoli skuteczniej leczyć fobie.

***

Na audycję "Ludzie Nauki" w cyklu "Eureka" w poniedziałek (31.10) o godz.19.10 zaprasza Krzysztof Michalski.

ab/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Richard Frąckowiak: musimy zrozumieć ludzki mózg

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 15:07
- Bez wiedzy, jak normalny mózg pracuje, nie wiemy, co się dzieje, jak mózg jest chory - wskazał dyrektor unijnego projektu Human Brain Project.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chroniczny stres zmienia połączenia między neuronami i może prowadzić do depresji

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 19:00
Chroniczny stres powoduje modyfikacje w ciele migdałowatym, co może przyczyniać się do wystąpienia objawów lęku i depresji – ustalili naukowcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy o Zdrowiu: Komputerowe mapy mózgu

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 20:21
Gościem Rozmów o Zdrowiu był prof. Wiesław Nowiński, autor komputerowych map mózgu, laureat wielu prestiżowych nagród medycznych. W Polskim Radiu 24 mówił o zastosowaniach atlasów mózgu w medycynie.
rozwiń zwiń