Darmowy listopad w warszawskich muzeach

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 07:30
W audycji zaprosimy na bezpłatne zwiedzanie Łazienek, Zamku Królewskiego w Warszawie i pałacu w Wilanowie.
Pałac w Wilanowie - znakomite miejsce dla zgłębiania i wykonywania muzyki dawnej
Pałac w Wilanowie - znakomite miejsce dla zgłębiania i wykonywania muzyki dawnejFoto: Wikimedia Commons

Opowiemy także o wyjątkowej jesiennej iluminacji wilanowskiego pałacu i jego ogrodu. Naszym gościem będzie Patrycja Żołędowska z Działu Edukacji Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

W "Czterech Porach Roku" także spotkanie z Dariuszem Kortko i Marcinem Pietraszewskim, autorami książki "Kukuczka - opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście".

W reportażu Agnieszki Ciecierskiej opowiemy też o sposobach na walkę ze zmęczeniem i stresem w Dniu Zszarganych Nerwów. Co będzie najlepsze - spacer, siłownia, spa, a może relaksacyjna muzyka?

Ponadto Dorota Koman opowie o nowych książkach, a Maria Szabłowska - o muzyce (tym razem o kaprysach i fobiach gwiazd – m.in. Eltona Johna).

***

Na audycję "Cztery pory roku" w piątek (28.10) w godz. 9.10-12.00 zaprasza Sława Bieńczycka.

mg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Darmowy listopad. Bezpłatny wstęp do czterech rezydencji królewskich

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 21:53
Darmowy listopad w czterech rezydencjach królewskich. Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie po raz czwarty bezpłatnie udostępniają swoje zbiory zwiedzającym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marzenie i rzeczywistość. Historia Muzeum Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 18:20
Powstało w połowie XIX wieku, kiedy Warszawa była stolicą należącego do Rosji Królestwa Polskiego i - represjonowane - tułało się po rożnych miejscach. W 1938 doczekało się własnego gmachu, niemal od razu zamierzano przystąpić do rozbudowy, ale plany te przerwała II wojna światowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz na własne oczy, jak jadał król Poniatowski

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 23:43
- Skoro były obiady czwartkowe, to w Łazienkach Królewskich porcelana być musiała. Król Stanisław August mieszkał przez cały sezon letni w Pałacu na Wodzie, więc nie brakowało w nim i serwisu obiadowego - opowiada Izabela Zychowicz, zastępca dyrektora Łazienek Królewskich.
rozwiń zwiń