Stalking. Jak się przed nim bronić?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 09:00
Naszym gościem będzie dr Agnieszka Bratkiewicz - wykładowca SWPS, specjalista od spraw stalkingu.
Jak się bronić przed osobą, która nas nęka? (zdjęcie ilustracyjne)
Jak się bronić przed osobą, która nas nęka? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/xusenru

Porozmawiamy o tym czym jest stalking, jakie formy przybiera i jak się możemy przed nim bronić. Zaprosimy także do wysłuchania rozmów z ofiarami uporczywego nękania. 

Zajmiemy się także naszym bezpieczeństwem w sieci i ochroną naszej prywatności. Czy wklejenie zdjęć na portale społecznościowe jest bezpieczne? O to jakie mogą być tego konsekwencje zapytamy Andrzeja Pająka z magazynu komputerowego "CHIP".


***

Na audycję "Cztery pory roku" w środę (9.11) w godz. 9.10-12.00 zaprasza Sława Bieńczycka

gs

Zobacz więcej na temat: stalking

Czytaj także

Ruszasz w góry? Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 15:30
- Trzeba przygotować się do trasy, sprawdzić, którędy będziemy szli, jak wygląda szlak, czy są jakieś miejsca, w których można się zgubić - przypomina Justyna Sekuła, przewodniczka beskidzka. Jak dodaje, przygotowanie jest kluczowym elementem zwłaszcza teraz, kiedy dzień jest coraz krótszy a pogoda coraz bardziej zmienna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mileva Marić - żona i muza Einsteina

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 14:06
- Pierwszej żonie Alberta Einsteina, serbskiej matematyczce i fizyczce Milevie Marić, przypisuje się współautorstwo, a nawet autorstwo szczególnej teorii względności - stwierdziła Dorota Truszczak, dziennikarka specjalizująca się w tematyce naukowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta jest lepszym szefem?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 12:00
- Badania pokazują, że kobiety bywają ostrożniejsze w podejmowaniu decyzji i, co istotniejsze, słuchają bardziej innych. Mężczyźni wolą nie pytać o radę, mają też większą skłonność do stawiania wszystkiego na jedną kartę - ocenia Dorota Minta, psycholog biznesu.
rozwiń zwiń