X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Antybiotyk - lek na wszystko?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 09:30
18 listopada obchodzimy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Polska jest w czołówce krajów nadużywających tych środków.
Nadużywanie antybiotyków ma fatalne skutki...
Nadużywanie antybiotyków ma fatalne skutki...Foto: Pixabay (Domena publiczna)

Zażywamy je przy infekcjach wirusowych, chociaż antybiotyki niszczą tylko bakterie. Często również przyjmujemy antybiotyk samowolnie, stosując zbyt niskie lub za wysokie dawki leku i nie przestrzegamy czasu trwania antybiotykoterapii. Zdarza się też, że niewłaściwe stosowanie antybiotyków w szpitalach prowadzi do narastania antybiotykoodporności.

Jak korzystać z tych bardzo dobrych i skutecznych leków, nie niszcząc ich siły terapeutycznej, opowiedzą: prof. Waleria Hryniewicz (Zakład Epidemiologii i Mikrobiologii Klinicznej - Narodowy Instytut Leków) i dr hab. n.med. Piotr Albrecht, (Klinika Gastroenterologii i Żywienia Dzieci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego).

***

Na audycję "Eureka" w czwartek (17.11) po 19.00 zaprasza Artur Wolski.

mg/ab

Zobacz więcej na temat: antybiotyki medycyna terapia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kto się boi medycznej marihuany?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 19:00
- Ogromnym błędem i największą przeszkodą w rejestracji zastosowań medycznych marihuany jest piętno narkotyku, które ta roślina zdobyła sobie trochę dzięki politykom, a trochę dzięki swoim własnościom - przekonuje dr Jerzy Jarosz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rak głowy i szyi coraz częściej atakuje młodych

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2016 10:00
19 września rozpoczyna się 4. Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. - Walczymy, żeby chorzy zgłaszali się we wczesnym stadium zaawansowania, wtedy szanse na wyleczenie są bardzo wysokie: 80-90 proc. chorych przeżywa ponad 5 lat - mówi prof. Wojciech Golusiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Skarżyński: przez moje ręce przeszło 200 tys. pacjentów

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 12:55
25 lat temu polscy medycy zaczęli realizować program leczenia głuchoty za pomocą implantów ślimakowych. - Było to wielkie wyzwanie, danie szansy tym, którzy nigdy nie słyszeli lub bezpowrotnie stracili słuch - mówi prof. Henryk Skarżyński.
rozwiń zwiń