"Zaćma" wchodzi do kin. Wywiad z Ryszardem Bugajskim

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 13:40
Najnowszy obraz Ryszarda Bugajskiego - "Zaćma" to oparta na faktach historia Julii Brystygierowej, zwanej Krwawą Luną, najsłynniejszej oprawczyni Urzędu Bezpieczeństwa w Polsce.
Zaćma dzieje się w drugiej połowie lat. 50. Główną bohaterką jest Julia Brystygierowa, zwana Krwawą Luną
"Zaćma" dzieje się w drugiej połowie lat. 50. Główną bohaterką jest Julia Brystygierowa, zwana Krwawą LunąFoto: materiały prasowe

W "Magazynie Bardzo Filmowym" wysłuchamy rozmowy Joanny Sławińskiej z reżyserem "Zaćmy" Ryszardem Bugajskim.

W audycji także omowienie pozostałych nowości kinowych: rumuńskiego filmu "Egzamin" w reżyserii Cristiana Mungiu oraz amerykańskiego obrazu "Sprzymierzeni" (w rolach głównych Marion Cotillard i Brad Pitt). Filmy recenzują Janusz Wróblewski i Joanna Sławińska.

Ponadto omówimy 14. Warszawski Festiwal  Filmów o Tematyce Żydowskiej (od 21 do 27 listopada 2016 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie).

Zapowiemy też Tydzień Nowego Kina Argentyńskiego (Wrocław, 25 listopada - 1 grudnia).

***

Na "Magazyn Bardzo Filmowy" w paśmie "Kulturalna Jedynka" w czwartek (24.11) w godz.21.10-22.00 zaprasza Joanna Sławińska.

ab/mg

Czytaj także

"Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Vega powraca

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 13:30
Wraz z krytykiem filmowym Arturem Cichmińskim omówimy premiery tego tygodnia, w tym nowy ganstersko-kryminalny film Patryka Vegi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe, festiwale i Jessica Lange w Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 13:58
- Jedną z najciekawszych premier weekendu jest "Dzieciństwo wodza" w reż. Bradyego Corbeta. Bardzo udany debiut. Jest to egzystencjalnie zaangażowany dramat, który odczytujemy na bardzo wielu poziomach: historycznym, politycznym i psychologicznym - zachęcał Michał Montowski.
rozwiń zwiń