45 lat Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 09:45
Trudno uwierzyć, że jeszcze 45 lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj są sześciopasmowe autostrady, była pustynia.
Program gospodarczy towarzyszący udziałowi Polski w EXPO 2020 w Dubaju będzie realizowany w latach 2019-2021 - poinformowała PAIH.
Program gospodarczy towarzyszący udziałowi Polski w EXPO 2020 w Dubaju będzie realizowany w latach 2019-2021 - poinformowała PAIH.Foto: Pixabay (Domena publiczna)

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, który jest kojarzony z blichtrem, bogactwem, najwyższym budynkiem na świecie, największym hipermarketem oraz największą liczbą luksusowych samochodów na drogach. O młodym państwie, które świętuje swoje urodziny, opowie Anna Dudzińska.

W Hawanie trwają uroczystości pożegnalne Fidela Castro. Lewicowi przywódcy Ameryki Łacińskiej mówią o "wielkim przyjacielu" i "wielkim przywódcy", krytycy Castro – także w tej części świata - o tyranie i dyktatorze. Jaki wpływ Castro miał na kraje Ameryki Łacińskiej, jaką spuściznę po sobie zostawia i kto teraz stanie na czele antyamerykańskiej, lewicowej latynoskiej koalicji? O tym w rozmowie m.in. z Walterem Raudalesem, dziennikarzem i działaczem politycznym z Salwadoru.

Premier Albanii Edi Rama przestrzegł, że jeśli Unia Europejska nie będzie walczyć o kraje bałkańskie, wpadną one w sidła Rosji. Serbia, Bośnia, Kosowo, Macedonia, Czarnogóra i Albania starają się o członkostwo w UE, ale są na różnych etapach rozmów negocjacyjnych. Czy mogą liczyć na rozszerzenie UE? - zapytamy Martę Szpalę z Ośrodka Studiów Wschodnich.

***

Na "Więcej świata" w czwartek (1.12.) o godz. 18.15 zaprasza Michał Żakowski.

ut/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podniebne tramwaje, ekspansja rowerów i 7 tysięcy miejsc hotelowych - w Dubaju powstanie dzielnica przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 09:30
Dla 35 tysięcy mieszkańców w Dubaju powstanie eksperymentalna dzielnica przyszłości. Ma zmienić wizerunek miasta kojarzonego dotąd z autostradami i ponad miarę rozwiniętym transportem samochodowym.
rozwiń zwiń