X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Więcej świata - audycja specjalna z Birmy

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 09:20
To będzie opowieść o Birmie - znanej obecnie pod nazwą Mjanma - ponad rok po wyborach parlamentarnych w tym kraju.
Birma
BirmaFoto: Google Maps

Wybory te miały stworzyć realną szansę na transformację ustrojową kraju i przejście od brutalnej dyktatury wojskowej do demokracji. Wygrana ugrupowania kierowanego przez laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi stworzyła możliwości przeprowadzenia prodemokratycznych reform.

Jak nowe władzy wykorzystały tę szansę, na ile armia i generałowie pozwolili na zmianę oblicza kraju? - to zasadnicze tematy audycji. Autorzy przedstawią głosy zwykłych Birmańczyków, którzy oceniają skalę przemian, opowiadają o nadziejach i rozczarowaniach związanych z transformacją.

Gościem audycji będzie szef biura agencji Reuters w Rangunie Antoni Słodkowski. Przedstawimy także reportaż z działalności Polskiej Misji Medycznej w Birmie z udziałem przedstawicieli Misji - Ewy Piekarskiej i Anny Siedlik, a także medyków miejscowych.
Z dyplomatą unijnym z Rangunu - Jose da Coste - porozmawiamy o relacjach Unii Europejskiej z Birmą oraz o unijnej pomocy dla tego kraju.

***

Na "Więcej świata" w poniedziałek (5.12.) o godz. 18.15 zapraszają Krzysztof Renik i Jarosław Kociszewski.

ut/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Birma - kraj, który jeszcze niedawno był zamknięty dla turystów

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2016 11:01
Wspaniałe świątynie, ślady pradawnych cywilizacji, tropikalna przyroda oraz przyjaźnie nastawieni, gościnni ludzie, to największe atrakcje Birmy. Kraj ten, choć przez lata niedostępny i zapomniany, dziś systematycznie zdobywa popularność. O Birmie w programie Świat po Ludzku rozmawiali Krzysztof Renik, (dziennikarz Polskiego Radia), podróżniczka Katarzyna Paczek i Anna Książek (autorka bloga exchangebabel.com).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Birma. Milion bezpaństwowców kontra armia

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 18:37
- Ogromny wzrost tego konfliktu obserwujemy od 2012 roku - przypominał Bartosz Kozakiewicz, opowiadając o starciach między birmańskim wojskiem a muzułmańską mniejszości Rohingya.
rozwiń zwiń