Ojciec czy tatuś? Rola mężczyzny w rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2016 12:00
W audycji porozmawiamy o roli ojca, jego relacjach z dziećmi, wzorcu, którym powinien być dla nich i o różnym podejściu do wychowywania córek i synów
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Naszym gościem będzie psycholog Jarek Żyliński.

Po godz. 10. zastanowimy się, czy w XXI wieku, w dobie przekazów satelitarnych i internetu, nadal popularne jest krótkofalarstwo i kto poświęca się temu oryginalnemu hobby? O tym w rozmowie z Piotrem Skrzypczakiem z Polskiego Związku Krótkofalowców.

W rocznicę urodzin Jeremiego Przybory będziemy też przywoływać legendę  Kabaretu Starszych Panów.

A po 11. powiemy o Ogólnopolskim Konkursie "Zadbany Zabytek" organizowanym przez Narodowy Instytut Dziedzictwa i zaprezentujemy dwa wyróżnione obiekty, m.in. dworzec w Puszczykowie.

***

Na audycję "Cztery Pory Roku" w poniedziałek (12.11) w godz. 9.00 - 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

mg/ab

Czytaj także

Drzewo genealogiczne - warto kultywować więzi międzypokoleniowe

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 12:34
- Czujemy się wtedy komfortowo, jesteśmy zaopiekowani, przytuleni, wiemy, skąd jesteśmy - mówiła w Jedynce psycholog Aneta Styńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Być tatą? "Ojciec nie jest mamą-bis"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 20:02
23 czerwca szczególnie ciepło myślimy o naszych ojcach i składamy im życzenia - w Polsce Dzień Ojca jest obchodzony od 1965 roku. Mimo stosunkowo długiej historii nie cieszy się on jednak tak wielką popularnością jak Dzień Matki. O znaczeniu ojców w życiu rodzin mówili goście Debaty Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W mikołajki uczmy dzieci dawania

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 10:30
Dzisiaj dzień św. Mikołaja, święto biskupa z Mirry, który pomagał ubogim. Tradycyjnie tego dnia niesiemy radość innym, choć głównie cieszą się dzieci obdarowywane drobnymi zabawkami czy słodyczami.
rozwiń zwiń