Posłowie PO i PiS wobec sytuacji w Sejmie RP

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 10:30
W piątek 16 grudnia posłowie opozycji zablokowali sejmową mównicę po wykluczeniu z obrad przez marszałka Marka Kuchcińskiego posła PO Michała Szczerby.
Demonstracja przed Sejmem, 18 grudnia 2016
Demonstracja przed Sejmem, 18 grudnia 2016Foto: PAP/Marcin Obara

Obrady Sejmu zostały wznowione w Sali Kolumnowej, tam odbyły się głosowania, m.in. nad budżetem na 2017 r. a przed Sejmem zebrała się manifestacja zorganizowana m.in. przez KOD. Posłowie opozycji pozostają od piątku w sali obrad Sejmu na zasadzie rotacyjnej. Przed Sejmem pozostaje wciąż grupa osób, która ich wspiera, m.in. z organizacji Obywatele RP.

W niedzielę prezydent Andrzej Duda spotkał się z szefami partii opozycyjnych: przewodniczącym Nowoczesnej Ryszardem Petru, prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem, szefem PO Grzegorzem Schetyną.

W poniedziałek prezydent przez niemal dwie godziny rozmawiał z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Tego dnia, po spotkaniu z przedstawicielami mediów, marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że do 6 stycznia redakcjom zostaną przedstawione nowe propozycje ws. pracy w Sejmie.

O kryzysie w parlmencie porozmawiamy z posłami PO oraz PiS. O godz.7.15 gościem będzie Andrzej Halicki, zaś o godz.8.15 Arkadiusz Mularczyk.

***

Na "Sygnały dnia" we wtorek (20.12) w godz.6.10-9.00 zapraszają Piotr Gociek i Daniel Wydrych.

ab


Czytaj także

Awantura w Sejmie. "Opozycja wyświadcza dziennikarzom niedźwiedzią przysługę"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 23:59
- Jeżeli opozycja robi z tego teatr, blokuje mównicę, to oczywiste jest, że PiS w tej sytuacji nie może się wycofać bez utraty twarzy z propozycji ws. ograniczenia obecności dziennikarzy w Sejmie - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Warzecha (Do Rzeczy). Sprawę skomentowali również Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy) i Grzegorz Osiecki (Dziennik Gazeta Prawna).
rozwiń zwiń