X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Francja jest coraz bardziej pęknięta"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 12:43
- Jest tak, jakby we Francji żyły obok siebie w coraz większych napięciach dwa narody. Widzieliśmy to po ataku na redakcję "Charlie Hebdo" w styczniu 2015 roku - mówi znany francuski intelektualista i filozof Alain Finkielkraut.
Audio
  • Alain Finkielkraut o problemie imigracji we Francji (Boże Narodzenie z Jedynką)
Protestujący pod wieżą Eiffla w Paryżu
Protestujący pod wieżą Eiffla w ParyżuFoto: Mustafa Yalcin /PAP/Abaca

Jak wspomina gość radiowej Jedynki, wielu Francuzów wyszło wtedy na ulice, by zadeklarować: "Jestem Charlie", "Jestem za Republiką", "Jestem Żydem". Wyjątkiem byli ludzie z biednych dzielnic, w których mieszka większość osób pochodzenia arabskiego i afrykańskiego. - Część wspólnoty muzułmańskiej we Francji odłącza się od reszty i odmawia poszanowania francuskiego prawa i zwyczajów. Widząc tę odmowę i nienawiść zdałem sobie sprawę z wartości, jaką jest nasza tradycja i tożsamość narodowa. Jestem zaniepokojony, bo boję się, że sytuacja będzie się pogarszać - tłumaczy Alain Finkielkraut.

Alain Finkielkraut Naród musi być wspólnotą ludzi, którzy mają to samo dziedzictwo. Nie może być zestawieniem wspólnot. Jeśli tak się dzieje, naród jest kompletnie rozbity

W swoich książkach porusza on często temat wielokulturowości. W "Niewdzięczności" pojawia się np. odważna teża, że wielokulturowość może zniszczyć społeczeństwo. - Naród musi być wspólnotą ludzi, którzy mają to samo dziedzictwo, którzy mogą zaangażować się w ten sam projekt. Naród nie może być zestawieniem wspólnot. Jeśli tak się dzieje, naród jest kompletnie rozbity - podkreśla filozof.

Dlaczego we Francji przestała działać asymilacja imigrantów? O tym w nagraniu audycji. Odpowiedzi udzielone w wywiadzie przez Alaina Finkielkrauta komentuje w studiu Jarosław Kuisz, redaktor naczelny "Kultury Liberalnej".

***

Tytuł audycji: Boże Narodzenie z Jedynką

Prowadzi: Magdalena Skajewska

Goście: Alain Finkielkraut (francuski intelektualista i filozof), Jarosław Kuisz (redaktor naczelny "Kultury Liberalnej", Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 26.12.2016

Godzina emisji: 12.15

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dokąd zmierzasz, Francjo?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 19:42
Przyśpiesza przedwyborcze tempo we Francji. Kandydatka skrajnej prawicy na prezydenta Marine Le Pen w centrum swojej kampanii postawiła obawy Francuzów związane z imigracją i bezpieczeństwem. Le Pen doszukuje się źródła problemów Francji w Unii Europejskiej, z której zapowiada wyjście. O ewentualnej przyszłości Francji pod wodzą Le Pen rozmawiano podczas audycji "Więcej świata".
rozwiń zwiń