X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień Ochrony Danych Osobowych

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 09:15
Gościem "Sygnałów dnia" będzie dr Maciej Kawecki, doradca ministra cyfryzacji. 28 stycznia obchodzony jest Dzień Ochrony Danych Osobowych.
Nie należy zostawiać, np. w wypożyczalni dowodu osobistego, który zawiera zestaw wrażliwych informacji mogących posłużyć wyłudzeniu informacji czy kredytów.
Nie należy zostawiać, np. w wypożyczalni dowodu osobistego, który zawiera zestaw wrażliwych informacji mogących posłużyć wyłudzeniu informacji czy kredytów.Foto: Emilia Iwanicka/Polskie Radio

25 maja 2016 roku państwa członkowskie UE przyjęły ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (potocznie nazywane RODO), które rewolucjonizuje dotychczasowe przepisy. RODO wprowadza dużo istotnych zmian oraz nowości, które dotyczą zarówno przedsiębiorców jak i społeczeństwa. Nowe Rozporządzenie ujednolici prawo w zakresie ochrony danych osobowych w całej Unii Europejskiej.

O bezpieczeństwie danych osobowych i współczesnych zagrożeniach dla naszej prywatności porozmawiamy z dr Maciejem Kaweckim. Początek rozmowy o godz. 7.15.

***

Na "Sygnały dnia" w sobotę (28.01) w godz.6.10-9.00 zapraszają Krzysztof Grzesiowski i Wiesław Molak.

ab/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

E-dowód. Nowy dokument już za trzy lata?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 17:37
Ministerstwa cyfryzacji, spraw wewnętrznych i zdrowia pracują nad nowymi dowodami osobistymi. Od 2019 roku dokument ten stanie się też elektroniczną kartą zdrowia, dzięki czemu dane medyczne będziemy mieć zawsze pod ręką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska: nie było wycieku danych PESEL

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 16:45
Minister cyfryzacji zapewnia, że nie było żadnego wycieku danych PESEL. Anna Streżyńska spotkała się z samorządem komorniczym i bankowym w tej sprawie.
rozwiń zwiń