Oscarowe filmy wchodzą do kin

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 11:45
Oscary coraz bliżej i... oscarowe filmy wchodzą na ekrany polskich kin! Porozmawiamy o nich w audycji.
Statuetki Oscara
Statuetki OscaraFoto: Alex Oliveira / ©A.M.P.A.S.

W tym tygodniu będzie można zobaczyć na przykład "Jackie" - amerykański dramat biograficzny ze znakomitą Natalie Portman w roli Jackie Kennedy. Wśród premier także: "Mc Imperium" (z Michaelem Keatonem w roli jednego z twórców sieci McDonald's); "Rings" (amerykański horror F. Javiera Gutierreza), "Skazana" (dramat francuski o kobiecie, która bierze na siebie zbrodnię ukochaneg z Sophie Marceau w roli głównej), "Fukushima, moja miłość" (dramat niemiecki o młodej Niemce starającej się pomóc ofiarom awarii reaktora w Fukushimie. Dobra wola zderza się z realiami). Filmy ocenimy z Arturem Cichmińskim.

***

Na audycję Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kulturalna Jedynka w czwartek (2.02) o godz. 21.10 zaprasza Michał Montowski.

mg/ab

Czytaj także

"La La Land" - musical jak sprzed lat

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 09:00
Od dziś w polskich kinach amerykański musical "La La Land". W rolach głównych Ryan Gosling i Emma Stone. - To jest czarny koń w wyścigu o Oscary - mówi Michał Montowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oscary 2017. Nominacje dla filmów i aktorów

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 17:30
Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do tegorocznych Oscarów: współczesny musical "La La Land" z 14 nominacjami, Meryl Streep ze swoją już 17 nominacją w karierze.
rozwiń zwiń