Radio przyszłości - nowe technologie

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 09:15
Porozmawiamy o radiu cyfrowym, o systemach DAB i DAB+ - czym są, jakie mają zalety i wady, co cyfryzacja daje słuchaczom i nadawcom…
Otwarte 26.08.1999r.  Centrum Radiowo-Nadawcze w Solcu Kujawskim. Stąd emitowany jest sygnał I Programu Polskiego Radia na falach długich na częstotliwości 225 kHz.
Otwarte 26.08.1999r. Centrum Radiowo-Nadawcze w Solcu Kujawskim. Stąd emitowany jest sygnał I Programu Polskiego Radia na falach długich na częstotliwości 225 kHz. Foto: PAP Wojtek Szabelski

Będzie także o cyfrowym radiu na falach długich i średnich (DRM - jego zalety) - czy możliwy jest ten system w Polsce (możliwość wykorzystania nadajnika w Solcu Kujawskim), jakie są inne systemy konkurencyjne wobec DAB i DRM (HD Radio, radio mobilne, radio na życzenie) i o tym, jak będzie wyglądało radio w przyszłości, o ile w czasach wszechobecnego internetu i telefonii komórkowej radio w ogóle będzie miało rację bytu.

A gośćmi Wieczoru Odkrywców będą: dyrektor Biura Technologii i Cyfryzacji Polskiego Radia Barbara Kiepas-Jeleńska i główny specjalista w tym biurze Pan Marek Walczyk.

***

Na "Wieczór odkrywców" w paśmie "Eureka" w poniedziałek (13.02) o godz. 19.10 zaprasza Krzysztof Michalski.

ab/pg

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio DAB+ internet
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak przeżyć bez Jedynki na falach długich

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 15:07
Czasowe wyłączenie nadawania sygnału Pierwszego Programu Polskiego Radia na falach długich potrwa od 2 do 22 listopada 2015.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchanie radia przez telefon komórkowy? Czemu nie!

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 13:50
- Jeśli chcemy słuchać Polskiego Radia daleko za granicą, to mamy dwie możliwości: odbiór poprzez satelitę Hot Bird (konieczna jest antena satelitarna oraz tuner) albo przez internet - tłumaczył Tomasz Bochyński z Działu Techniki Polskiego Radia.
rozwiń zwiń