X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Matka terrorystka, matka bluszcz, czyli toksyczna matczyna miłość

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 14:00
- Książkę "Antymatki" napisałem na zamówienie społeczne. Po lekturze kilku moich książek poświeconych małżenstwu, miłości, rodzinie, jeden z czytelników zauważył, że nie poruszam problemu toksycznych matek i wyznał mi swoją historię. Wtedy dotarłem do innych, traumatycznych przeżyć - tak o genezie książki mówił autor, Grzegorz Łęcki.
Audio
  • Monika Dreger i Grzegorz Łęcki o problemie toksycznej, matczynej miłości (Damska torebka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Gladskikh Tatiana/Shutterstock

Autora ostrzegano, że narusza tabu religijno-kulturowe, ale dodawano mu także odwagi, bo ten problem istnieje w naszym społeczeństwie.  - 40 procent małżeństw - także tych zawieranych w kościołach - rozpada się. Więc jakieś powody tego nieszczęścia małżeńskiego istnieją. Istotnymi przyczynami okazują się relacje z rodzicami i teściami. Stąd ta książka - tłumaczył Łęcki.

Monika Dreger Poprawne relacje ze swymi dziećmi trzeba budować już od czasu ciąży

Psychoterapeutka i specjalistka mediacji rodzinnych, Monika Dreger stwierdziła że "dobrze, że taka książka powstała, porusza bardzo ważny temat". - W gabinecie spotykam wiele par opowiadających mi o matkach zbytnio ingerujących w ich życie małżeńskie i robiących to przesadnie. Są też matki wychowujące dzieci z deficytami, które odbijają się potem w małżeństwie - mówiła Dreger.   

Kim jest toksyczna matka, czym się charakteryzuje? Jak terapeuta pomaga pacjentom wychowanym przez toksyczne matki? Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Damska torebka"

Prowadzą:  Marta Januszewska i Mira Jankowska

Goście: Grzegorz Łęcicki (autor książki "Antymatki", profesor UKSW, teolog, kulturoznawca i medioznawca), Monika Dreger (psycholog, psychoterapeuta Warszawska Grupa Psychologiczna, specjalistak mediacji rodzinnych)

Data emisji: 18.02.2017

Godzina emisji: 11.08

ab/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mamo, ty też jesteś ważna. Macierzyństwo a psychologia

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 11:50
Doświadczenie macierzyństwa, szczególnie na jego wczesnym etapie, bywa trudnym przeżyciem. Wiele kobiet decyduje się wówczas na psychologiczne wsparcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorosłe dzieci. Dlaczego niedojrzałość jest w cenie?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 17:05
Skąd wokół tylu Piotrusiów Panów i laleczek Barbie? - To moda kulturowa i wynik procesów cywilizacyjnych w kulturze Zachodu, które zmuszają do bycia wiecznie młodym - wyjaśnia psychiatra dr Zenon Dudek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do pracy po urodzeniu dziecka. Mamy prawo tęsknić, ale...

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 12:53
- Przez kilka pierwszych miesięcy życia to mamy są non stop z dziećmi, więc ich więź jest wręcz fizyczna, nie tylko psychiczna. Wracając do pracy, cierpią z powodu rozstania z małym dzieckiem z powodu lęku o nie - tłumaczyła psycholog Dorota Minta.
rozwiń zwiń