Anna Dymna o 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 11:10
Pierwsza edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, którego celem jest promocja uzdolnionych wokalnie osób niepełnosprawnych, odbyła się w czerwcu 2005 roku.
Anna Dymna w studiu Jedynki
Anna Dymna w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Każdego roku w Festiwalu bierze udział kilkaset osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Podczas kilkuetapowej selekcji, z ich grona wyłania się po sześciu finalistów w kategoriach do 16 lat i powyżej 16. roku życia. Młodzi artyści walczą oni o Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz roczne stypendia. W tym roku można się zgłaszać do 13 marca.

3 czerwca, w trakcie koncertu finałowego, na krakowskim Rynku Głównym - w ramach Ogólnopolskich Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko" - laureaci zaśpiewają w towarzystwie gwiazd polskiej piosenki: Kasi Cerekwickiej, Ani Karwan, Piotra Kupichy i Marka Piekarczyka. O jedynym takim festiwalu opowie pomysłodawczyni - Anna Dymna. Początek rozmowy o godz. 14.15.

W pierwszej godzinie audycji Iza Żukowska zaprezentuje kolejny odcinek "Historii jednego tekstu".

***

Na "Muzyczną Jedynkę" w poniedziałek (20.02) w godz.13.10-15.00 zaprasza Zbigniew Krajewski.

ab/mk

Czytaj także

Start 12. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 16:00
- Są ludzie, którzy są bardzo utalentowani, ale w ogóle w siebie nie wierzą, wtedy musi się znaleźć ktoś obok, kto to zauważy - mówi Anna Dymna o idei Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal, który ma magiczną moc

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 20:51
Fundacja Anny Dymnej "Mimo wszystko" zaprasza do udziału w 12. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty.
rozwiń zwiń