Tradycje i zwyczaje związane z tłustym czwartkiem

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 09:00
Gościem audycji będzie Amudena Rutkowska z Muzeum Etnograficznego w Warszawie.
Pączki, którymi zajadamy się w tłusty czwartek, mają zawsze słodkie nadzienie. Mało kto wie, że kiedyś były one przyrządzane z mięsem
Pączki, którymi zajadamy się w tłusty czwartek, mają zawsze słodkie nadzienie. Mało kto wie, że kiedyś były one przyrządzane z mięsemFoto: Glow Images/East News

Porozmawiamy o tradycjach i zwyczajach związanych z tłustym czwartkiem i końcem karnawału. O pączkach i faworkach opowie ponadto Małgorzata Swoboda z najstarszej krakowskiej cukierni "Jagiellońska". Wszystko to po godz. 10.00.

W pierwszej godzinie mówić będziemy natomiast o alergiach, zarówno wziewnych jak i pokarmowych, o testach alergicznych i ich skuteczności, a także o odczulaniu, leczeniu i o tym, czy możliwe jest zapobieganie alergiom. Naszym gościem będzie dr n. med. Michał Sutkowski, alergolog.

A na koniec z franciszkaninem o. Filipem Buczyńskim - założycielem i dyrektorem Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia - porozmawiamy o tym, jak pomagać innym, przekazując np. 1 procent podatku organizacjom pożytku publicznego.

***

Na audycję "Cztery pory roku" w czwartek (23.02) w godz. 9.10-12.00 zaprasza Małgorzata Raducha.

pg/mg

Zobacz więcej na temat: pączki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kresowe tradycje sylwestrowe i karnawałowe

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 10:21
- Wilno to miasto, które miało wielu poetów i artystów. To się odbijało na życiu towarzyskim. Procent ziemiaństwa był duży, a ziemiaństwo bawić się lubiło i mogło, bo było je stać - opowiadał Romuald Mieczkowski.
rozwiń zwiń