X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 14:45
Fundacja Wolność i Demokracja po raz piąty zaprasza do wzięcia udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym.
Plakat V. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Plakat V. Biegu Pamięci Żołnierzy WyklętychFoto: mat.prom.

Celem tej rozrastającej się od 2013 roku inicjatywy jest uczczenie pamięci Żołnierzy Niezłomnych oraz edukacja w zakresie tego tematu. Jak co roku wybrano dziesięciu bohaterów, których życiorysy przybliżone będą w materiałach edukacyjnych zamieszczonych w pakiecie startowym.


baner żołnierze wyklęci.jpg
Żołnierze Wyklęci - zobacz serwis specjalny

Tegoroczna edycja odbędzie się w ponad 230 miastach w Polsce, a także za granicą. Zostały zaproszone miasta garnizonowe, z których część organizuje własne biegi, a część przyłączyła się do inicjatyw lokalnych. Udział w Tropem Wilczym biorą również misje wojskowe w Afganistanie, Iraku, Kuwejcie, Kosowie, Bośni i Hercegowinie. Hołd Żołnierzom Wyklętym oddadzą amerykańscy żołnierze, przebywający obecnie w Polsce. 

Ogółem w piątej edycji weźmie udział ponad 60 tysięcy biegaczy. Wydarzeniu towarzyszą liczne imprezy o charakterze edukacyjno – kulturalnym (wystawy, koncerty, pokazy grup rekonstrukcyjnych, spotkania z kombatantami. Oprawą muzyczną biegu będzie między innymi premierowa płyta zespołu Fabryka.

Polskie Radio objęło V. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych patronatem medialnym, a rzeczniczka biegu - Barbara Konarska będzie gościem sobotnich "Sygnałów dnia". Początek rozmowy o godz.7.15.

***

Na "Sygnały dnia" w sobotę (25.02) w godz.6.10-9.00 zapraszają Krzysztof Grzesiowski i Wiesław Molak.

mat.prom./ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Franciszek Niepokólczycki - żołnierz wyklęty

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 06:07
45 lat temu, 11 czerwca 1974 roku, zmarł Franciszek Niepokólczycki, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej i kampanii wrześniowej, żołnierz Armii Krajowej. Sąd PRL skazał go na karę śmierci, zamienioną na dożywotnie więzienie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MON: czas, by Polska upomniała się o swoich bohaterów

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 13:20
– Przez całe dekady nie było polityki historycznej na szczeblu państwowym, resortowym. Przez 50 lat PRL była nie tylko zamazywana, ale i tworzona na nowo, pod kątem potrzeb ideowych i politycznych okupantów – mówił w audycji Cafe Armia Wojciech Fałkowski, wiceminister obrony narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohater czy zbrodniarz - kim był Józef Kuraś ps. Ogień?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 15:30
Mimo, że minęło 70 lat od śmierci Józefa Kurasia "Ognia", jego postać wciąż wzbudza wielkie kontrowersje.
rozwiń zwiń