Radiowa Jedynka na 41. Biegu Piastów

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 10:48
W weekend 4-5 marca w Szklarskiej Porębie odbyły się główne zmagania w ramach 41. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego.
Audio
  • Jakie warunki panują na Polanie Jakuszyckiej? – relacja Patryka Michalskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Relacja z 41. Biegu Piastów (W samo południe/Jedynka)
  • Relacja Partyka Michalskiego i Łukasza Rydzewskiego po biegach na 9 i 30 km (Ekspres Jedynki)
  • Jak cietrzewie zmieniły jedną z tras Biegu Piastów – materiał Łukasza Rydzewskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Justyna Kowalczyk na 41. Biegu Piastów (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Będą Zimowe Igrzyska Olimpijskie Karkonosze 2030? - materiał Patryka Michalskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Rozmowa Łukasza Rydzewskiego z dr. Stanisławem Szymanikiem o wpływie narciarstwa biegowego na stawy i serce oraz jego relacja Patryka Michalskiego ze startu biegu na 50 km (Sygnały dnia/Jedynka)
Zawodnicy na starcie - Polana Jakuszycka 3 marca 2017
Zawodnicy na starcie - Polana Jakuszycka 3 marca 2017Foto: Mariusz Filar/PR

Radiowa Jedynka, tradycyjnie z Jakuszyc, na bieżąco informowała słuchaczy o najważniejszych wydarzeniach biegu.

Od 25 lutego do 5 marca Polana Jakuszycka była miejscem kultowej już imprezy rekreacyjno-sportowej, która w tym roku organizowana była po raz 41. Bieg Piastów to 9 dni zmagań, kilkanaście biegów dla każdego (wyczynowców, amatorów, młodzieży, dzieci, rodzin oraz miłośników biegania na nartach nocą), tysiące zawodników i wiele dodatkowych atrakcji. W tej najstarszej i największej w Polsce imprezie narciarskiej co roku uczestniczy kilka tysięcy osób w różnym wieku, zarówno z Polski, jak i zagranicy. W tym roku w zmaganiach wzięła udział m.in. złota medalistka igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata Justyna Kowalczyk.

Czytaj także
Bieg Piastow 1200.JPG
Justyna Kowalczyk pierwszą kobietą na mecie Biegu Piastów
Do Szklarskiej Poręby wyruszyli także dziennikarze radiowej Jedynki – Krzysztof Grzesiowski, Daniel Wydrych, Patryk Michalski i Łukasz Rydzewski. Na antenie Programu 1 Polskiego Radia pojawiały się obszerne relacje z wydarzenia i rozmowy z gośćmi. W piątek 3 marca pierwsze meldunki z Jakuszyc pojawiły się już w "Sygnałach dnia". W ciągu dnia łączyliśmy się z naszymi wysłannikami także w audycjach: "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat".

W sobotę 4 marca gośćmi "Sygnałów dnia" byli Zygmunt Bobowski - prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów i Mirosław Graf - burmistrz Szklarskiej Poręby. Miastu, które jest gospodarzem Biegu Piastów poświęcona była również audycja "Jedyne takie miejsce". Bezpośrednio z Polany Jakuszyckiej nadawalią Monika Tarka i Robert Kilen. Pozostałe meldunki z imprezy pojawiły się w audycjach: "W samo południe" oraz "Polska i świat".

Ponadto podczas 41. Biegu Piastów nagrody dla najszybszej Polki i pierwszego Polaka na mecie zawodów wręczył w imieniu radiowej Jedynki dyrektor Rafał Porzeziński.

***

info. prasowa/pg/mg