"Kocham radio". Akcja charytatywna pięciu największych polskich nadawców radiowych

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 12:33
Dziś, z okazji Dnia Radia, pięciu największych nadawców radiowych, na co dzień ze sobą konkurujących, zjednoczyło się we wspólnej akcji dobroczynnej. W akcji bierze również udział Jedynka.
Audio
  • Dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia Rafał Porzeziński o akcji (IAR)
  • Dziś obchodzimy w Polsce Dzień Radia. Relacja Doroty Piotrowskiej (IAR)
Polskie Radio
Polskie RadioFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

Polskie Radio razem z rozgłośniami Grupy Eurozet, Grupy radiowej Agory, Grupy RMF oraz Grupy ZPR Media wyemitowały charytatywny blok reklamowy. Całkowity dochód z niego zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie, które pomaga przywracać dzieciom słuch m.in. po przeszczepach implantów słuchowych.

Charytatywny blok reklamowy wyemitowany został na antenach pięciu grup radiowych w tym samym czasie w paśmie porannym. Akcja objęła łącznie 164 rozgłośnie ogólnopolskie, ponadregionalne i lokalne.

Projekt "Kocham radio" organizowany jest wspólnie przez największe, na co dzień konkurujące ze sobą, grupy radiowe. W ramach projektu realizowane są działania promocyjne, edukacyjne i badawcze. Jego celem jest popularyzacja radia w Polsce, przypominanie o jego zaletach i ważnej roli, którą pełni w społeczeństwie oraz o skuteczności jako medium reklamowe.

11 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Radia. Data nie jest przypadkowa. To właśnie 11 kwietnia 1923 roku Stowarzyszenie Radiotechników Polskich przyjęło dokument, w którym zawarło swoje opinie do wytycznych do ustawy radiotelegraficznej. Był to ważny krok na drodze rozwoju polskiej radiofonii. Na pierwszą próbną audycję radiową trzeba było poczekać jeszcze dwa lata. Datę jej nadania - 1 lutego 1925 roku - uznaje się za początek polskiej radiofonii. Polskie Radio regularne nadawanie programów rozpoczęło 18 kwietnia 1926 roku. Do 1989 roku Polskie Radio było monopolistą. Na początku lat 90. pojawiło się wiele nowych, niezależnych stacji radiowych.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historyczna walka o polską radiofonię

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 15:20
- To książka głównie o radiu. O tym działającym oficjalnie, ale i o podziemnej radiofonii - mówił w Trójce Grzegorz Majchrzak, współautor "Wojny o eter".
rozwiń zwiń