Marcin Dorociński: ja po prostu chcę grać w dobrych filmach

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 15:51
Marcin Dorociński dostaje wiele ciekawych propozycji. Ostatnio zagrał w duńskiej, czarnej komedii "Małżeńskie porachunki" Ole Bornedala. W planach jest rola u Marka Koterskiego.
Audio
  • Marcin Dorociński o rolach filmowych oraz o tym, co w życiu najważniejsze (Audycja specjalna/Jedynka)
Marcin Dorociński w filmie Róża
Marcin Dorociński w filmie "Róża"Foto: mat.prasowe

Aktor cieszy się z planów współpracy z Koterskim, ale jak powiedział - nie może na razie zdradzić szczegółów.

Uważany za jednego z czołowych polskich aktorów, w rozmowie okazuje się niezwykle skromnym człowiekiem . - Może po prostu ja  za mało w siebie wierzę. Nie dowierzam na początku jak ktoś z zagranicy a nawet tutaj, w kraju,  proponuje mi jakiś fajny scenariusz - wyznał aktor. Dodaje, że ważna jest dla niego pokora – Trzeba być pokornym w życiu, trzeba być pokornym w pracy. Ale bez przesady. Jednocześnie trzeba  dbać o swoje i o swoje walczyć, a ja nie zawsze to potrafię  -   mówił Marcin Dorociński w wywiadzie dla Joanny Sławińskiej.

W duńskim filmie "Małżeńskie porachunki” aktor gra rosyjskiego, płatnego zabójcę. - To taka "rola marzenie". Lubimy czarne charaktery. A do tego mój bohater jest ujmujący, dowcipny, chodzi ciągle pijany i jak sam o sobie mówi, uwielbia brzydkie kobiety – żartował gość radiowej Jedynki.

Na próbach z duńskimi aktorami Dorociński był bardzo przejęty i z dużym zdenerwowaniem czytał kwestie na próbie. - A Ole był spokojny i cały czas mnie przekonywał bym nie starał się być groźnym, bo groza wyjdzie z sytuacji, z tego co bohater robi (a trup się tam ściele gęsto), ale żeby starać się być miłym, sympatycznym i uwodzicielskim. - wspominał aktor.

Marcin Dorociński Za każdym razem, gdy dostaję scenariusz, czy to od Sławka Fabickiego, od Wojtka Smarzowskiego, czy od Kingi Dębskiej, czy od wielu innych wspaniałych ludzi, z którymi miałem przyjemność pracować, to zawsze jestem zdenerwowany i zaskoczony. Nie mogę uwierzyć w swoje szczęście, że mam taki fajny zawód, i że mogę się realizować, i że oprócz tego, że ten zawód pozwala mi utrzymać moją rodzinę, to jeszcze jest moją pasją, moim hobby, czymś, co daje mi odskocznię.

czytaj więcej
dorociński 1200.jpg

Marcin Dorociński mówił też o tym, jak ważna jest dla niego rodzina i co daje mu w życiu siłę. Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Spotkanie z Marcinem Dorocińskim

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Marcin Dorociński (aktor)

Data emisji: 17.04.2017

Godzina emisji: 18.12

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Dorociński jako samotny ranny wilk

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 18:51
- Film "Na granicy" ma kilka prostych, a silnych warstw. To mi się w nim podoba - mówi aktor o najnowszym projekcie ze swoim udziałem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Azyl" - prawdziwa historia małżeństwa Żabińskich

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 13:00
Hollywoodzki film pt. "Azyl" w reżyserii Niki Caro opowiada historię małżeństwa Żabińskich, którzy podczas II wojny światowej ukrywali na terenie warszawskiego zoo kilkuset Żydów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórcy filmu "Żużel" chcą zajrzeć w oczy chłopaków uprawiających ten sport

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 01:48
To będzie pierwszy od 70 lat polski film o żużlu.  Twórcy pokażą co naprawdę dzieje się w głowach żużlowców - niezwykłych młodych ludzi, którzy w czasie jednego sezonu mogą stać się gwiazdami lub stracić wszystko.
rozwiń zwiń