Andrzej Sikorowski i Anna Treter o 40-leciu zespołu Pod Budą

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 11:29
Zespół wyłonił się w 1977 roku z krakowskiego kabaretu studenckiego o tej samej nazwie. Do dzisiaj dał kilka tysięcy koncertów w kraju i zagranicą.
Fragment plakatu promującego trasę koncertową z okazji 40-lecia zespołu Pod Budą
Fragment plakatu promującego trasę koncertową z okazji 40-lecia zespołu Pod BudąFoto: materiały prasowe

A płyty nagrywane przez niego pokryły się złotem i platyną. Muzyka grupy Pod Budą, towarzyszy przynajmniej dwóm pokoleniom Polaków. Teksty i muzyka Andrzeja Sikorowskiego, także kompozycje Jana Hnatowicza tworzą niepowtarzalny i rozpoznawalny od pierwszego dźwięku charakter tej formacji. O historii zespołu a także jubileuszowej trasie koncertowej opowiedzą po 13.30 Andrzej Sikorowski i Anna Treter.

Wcześniej, bo po 13.15 naszym gościem będzie Piotr Iwicki, który zapowie nowości płytowe Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Przed 14.00 Iza Żukowska przedstawi Historię Jednego Tekstu, a o 14.15 Gaba Kulka zaprosi na swój koncert Saskiej Kępie.

***

Na "Muzyczną Jedynkę" w poniedziałek (24.04) w godz. 13.00 - 15.00 zaprasza Zbigniew Krajewski.

mat.prasowe/gs/kd

Zobacz więcej na temat: Andrzej Sikorowski Gaba Kulka

Czytaj także

Elektronika i klasyka podają sobie ręce na scenie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 18:58
- Nasz koncert polega na tym, że DJ jest tak samo ważny jak skrzypek czy wiolonczelista, bo wykonuje w równy sposób swoją partię, która koresponduje z innymi instrumentami - mówi muzyk Steve Nash.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrycja Markowska duetami zapowiada "Krótką płytę o miłości"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 15:49
- To nie są stricte rockowe utwory. Bardzo chciałam na tej płycie użyć instrumentów dętych, jakiś innych brzmień, i to się udało - tak o krążku "Krótka płyta o miłości", który ukaże się w maju, mówiła Patrycja Markowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody ZAiKS-u dla bohaterów drugiego planu

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 17:38
- Tłumaczy zawsze mieliśmy bardzo dobrych, ale nie stawiano ich w świetle reflektorów, a byli raczej w cieniu autora. Dlatego nagrody ZAiKS-u są wyjątkowo cenne - mówi Grzegorz Sowula z ZAiKS-u.
rozwiń zwiń