Andrzej Szeptycki podsumuje wybory prezydenckie we Francji

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 16:00
Co wybór Francuzów oznacza dla Polski i Europy? 
Dr hab. Andrzej Szeptycki
Dr hab. Andrzej SzeptyckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

We Francji w niedzielę odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Do głosowania uprawnionych było blisko 47 mln osób.

Którzy z kandydatów przejdą do drugiej tury, wyznaczonej na 7 maja: centrysta Emmanuel Macron, Marine Le Pen, szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego, kandydat centroprawicy Francois Fillon, a może przedstawiciel skrajnej lewicy Jean-Luc Melenchon?

O komentarz do wyboru Francuzów poprosimy dr. hab. Andrzeja Szeptyckiego z Uniwersytetu Warszawskiego. Początek rozmowy o 8.15.

***

Do słuchania "Sygnałów dnia" w poniedziałek (24.04) zapraszają Piotr Gociek i i Daniel Wydrych.

gs/kd

Zobacz więcej na temat: Andrzej Szeptycki

Czytaj także

Francja: jak zamach na Polach Elizejskich wpłynie na wynik wyborów?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 19:16
Ostatnie godziny walki wyborczej we Francji pod znakiem ataku terrorystycznego w Paryżu. Jak to, co wydarzyło się w czwartkową noc na Polach Elizejskich, wpłynie na nastroje wyborcze Francuzów? Czy wybór ten wpłynie na kształt Europy? O tym w specjalnym wydaniu audycji Więcej Świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory we Francji. "Macron jest jedynym obrońcą pracowników delegowanych"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 13:14
- Mamy do czynienia z buntem mas przeciwko establishmentowi. Może przecież tak być, że w drugiej turze znajdzie się skrajna prawica i radykalna lewica, czyli Le Pen i Melenchon - mówił na antenie radiowej Jedynki Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. - Jeśli chodzi o interes Polski i Europy to moim zdaniem wszystkie warunki spełnia kandydat Macron - stwierdziła Julia Pitera, europosłanka PO. 
rozwiń zwiń