Elżbieta Rafalska o zmianach w funduszach dla NGO

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 16:30
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej w "Sygnałach dnia" będzie mówiła o planowanych zmianach w przyznawaniu dotacji organizacjom pozarządowym.
Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej
Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznejFoto: Jacek Konecki/PR

Na konferencji z 11 kwietnia minister kultury Piotr Gliński zapowiedział, że rząd będzie próbował przejąć kontrolę nad funduszami norweskimi, które dotąd rozdzielała Fundacja im. Stefana Batorego wybrana przez Norwegów w otwartym konkursie. Według pomysłu Prawa i Sprawiedliwości środkami miałoby dysponować Narodowe Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. O szczegóły tego pomysłu, a także o kondycję programu 500+ zapytamy minister Elżbietę Rafalską po 7.15.

Po 8.15 Jedynkowe studio odwiedzi natomiast wicemarszałek Sejmu i polityk Kukiz '15 Stanisław Tyszka, który odpowie na pytania dotyczące referendum edukacyjnego, marszu 6 maja i lustracji dziennikarzy.

***

Do słuchania "Sygnałów dnia" w środę (26.04) w godz. 6.00-9.00 zapraszają Piotr Gociek i i Daniel Wydrych.

mg/jp

Zobacz więcej na temat: ngo dotacje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fundacja Batorego przestanie rozdzielać fundusze norweskie?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 10:08
Szykuje się zmiana operatora udzielającego wsparcia organizacjom pozarządowym. Chodzi o fundusze norweskie, czyli pieniądze, które Norwegia płaci Unii Europejskiej za dostęp do wspólnego rynku europejskiego. Do tego roku środki pochodzące z tego źródła dystrybuowała Fundacja Batorego. Jednak, według zapowiedzi rządu, to ma się zmienić. 
rozwiń zwiń