Tadeusz Kościuszko oraz jego sekretarz i adiutant

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 16:00
"Tadeusz Kościuszko oraz jego sekretarz i adiutant Julian Ursyn Niemcewicz" - taki tytuł nosiła konferencja zorganizowana kilka dni temu przez Centrum Europejskie Natolin i Towarzystwo Miłośników Historii.
Tadeusz Kościuszko
Tadeusz KościuszkoFoto: wikimedia/domena publiczna

Gośćmi programu będą uczestnicy tej konferencji: profesor Izabella Rusinowa z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, autorka książki "Pana Juliana przypadki życia - Julian Ursyn Niemcewicz 1797-1841" i profesor Marian Marek Drozdowski z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauki - autor książki "Tadeusz Kościuszko - dzieje i tradycje", którzy opowiedzą o współpracy obu wybitnych Polaków i ich losach po utracie przez Rzeczpospolitą niepodległości.

***

Na Wieczór odkrywców w paśmie Eureka w piątek (5.05) o godz. 19.10 zaprasza Krzysztof Michalski.

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusz Kościuszko i książę Józef Poniatowski w walce o niepodległość

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 16:10
Tadeusz Kościuszko – inżynier wojskowy, słynny budowniczy amerykańskich twierdz i przywódca insurekcji oraz książę Józef Poniatowski - bratanek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, urodzony w Wiedniu, Polak z wyboru, który nie opuścił Napoleona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kresowe dzieje i Rok Tadeusza Kościuszki

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 19:46
- Gdyby w 1765 czy 1770 zapytano Tadeusza Kościuszkę skąd pochodzi, odpowiedziałby, że nie pochodzi z Kresów, bo nie pochodzi z województwa kijowskiego, które najczęściej w XVIII wieku utożsamiano z Kresami. Mógłby też odpowiedzieć, że pochodzi z Wielkiego Księstwa Litewskiego - tłumaczył prof. Michał Baczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Kościuszko - wielki bohater, zwyczajny człowiek

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 23:16
- 200. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki jest świetną okazją do tego, by przypomnieć kim był i pokazać, że był nie tylko wielkim, ale i normalnym człowiekiem - mówi Ewa Wasilewska, komisarz poświęconej mu wystawy.
rozwiń zwiń