Moda - coś więcej niż chwilowe trendy?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 14:00
Co kształtuje nasze poczucie estetyki? Skąd się biorą trendy, i czy moda to coś więcej niż tylko ubiór zgodny z tym, co dyktują projektanci?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/HighKey

Naszymi gośćmi będą: Barbara Hulanicki, córka przedwojennego dyplomaty, chrześnica Rydza-Śmigłego, twórczyni marki Biba powstałej w swingującym Londynie lat '60., inspiratorka dla wielu pokoleń oraz Joanna Bojańczyk, dziennikarka modowa.

***

Na audycję "Damska torebka" w sobotę (6.05) w godz. 11.10-12.00 zapraszają Marta JanuszewskaMira Jankowska.

mg/pg

Czytaj także

Coco Chanel – wygoda i elegancja

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 06:03
Coco Chanel potrafiła pokazać to, co wszystkim wydaje się oczywiste i nieciekawe w sposób fascynujący. Miała wyczucie stylu, potrzeb ludzkich i estetyki tamtych czasów. Pokazała ludziom coś nowego - prostotę i minimalizm w ubraniach tworzonych dla wszystkich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siła sióstr. Przepis na sukces w branży mody

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 11:20
Zaczęło się od jednego modelu bluzy rozdanej znajomym. Zaraz potem posypały się zamówienia z Polski i zagranicy. Tak 10 lat temu zaczęła się przygoda Anity i Kamili Nawarkiewicz z prowadzeniem własnej marki odzieżowej Femi Pleasure.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hair dusting. Cięcie bez skracania. Na czym polega "odkurzanie włosów"?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 11:05
Innowacyjna metoda pozwala pozbyć się zniszczonych włosów, zachowując ich długość. Dzięki temu pasma są wygładzone i odświeżone. Pomysłodawcą hair dusting, czyli dosłownie "odkurzania włosów" jest jeden z najpopularniejszych amerykańskich fryzjerów i stylistów włosów, Salu Salcedo.
rozwiń zwiń