"Ziemia obiecana" w interpretacji Wojciecha Malajkata

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 16:22
7 maja mija 150. rocznica urodzin Władysława Reymonta. Z tej okazji przypominać będziemy w radiowej Jedynce archiwalne fragmenty jego powieści "Ziemia obiecana".
Wojciech Malajkat (na zdj. w Teatrze Polskiego Radia) pełni m.in. funkcję dyrektora artystycznego Teatru Syrena w Warszawie
Wojciech Malajkat (na zdj. w Teatrze Polskiego Radia) pełni m.in. funkcję dyrektora artystycznego Teatru Syrena w WarszawieFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Akcja książki dzieje się w latach 80. XIX wieku w wielokulturowej, dynamicznie rozwijającej się Łodzi. Główni bohaterowie to trzej przyjaciele, którzy chcą wspólnie dorobić się milionów: Polak Karol Borowiecki, Niemiec Maks Baum i Żyd Moryc Welt.

***

Na archiwalne fragmenty powieści "Ziemia obiecana" zapraszamy do radiowej Jedynki codziennie (oprócz piątków) o godz. 21.45. Czyta Wojciech Malajkat.

pg/mz

Zobacz więcej na temat: Władysław Reymont
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skłodowska i Reymont. Jak swymi talentami Polskę budowali

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 17:00
Mówimy: Skłodowska - myślimy: polon i rad. Mówimy: Reymont - myślimy: "Chłopi". Dwoje noblistów z Polski: uczona i pisarz. Maria Skłodowska-Curie i Władysław Reymont urodzili się w tym samym - 1867 - roku. Ich droga do zaszczytów była podobnie kręta i długa. Czy żyli tylko dla nauki i literatury, czy także dla sławy? Wyjaśniał profesor Andrzej Nowak.
rozwiń zwiń