X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Patryk Jaki o reprywatyzacji w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 15:59
Wiceminister sprawiedliwości został przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w stolicy. - Chcemy przywrócić Polakom poczucie bezpieczeństwa - mówiła premier Szydło, wręczając Patrykowi Jakiemu nominację. 
Patryk Jaki
Patryk JakiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ustawa powołująca komisję została przyjęta przez Sejm w styczniu. W skład nowego organu wchodzą: przewodniczący oraz ośmiu członków powoływanych i odwoływanych przez Sejm. Komisja będzie mogła utrzymać w mocy decyzję reprywatyzacyjną, np. uznać słuszność zwrotu nieruchomości lub ją uchylić, a w dalszej kolejności odebrać bezprawnie pozyskaną nieruchomość.

Będzie też miała prawo uchylić decyzję reprywatyzacyjną i przekazać sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi, który ją wydał, wraz z wiążącymi wskazaniami co do dalszego postępowania.

Jakie są inne kompetencje komisji i jakie będą pierwsze działania jej przewodniczącego porozmawiamy w audycji z wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim. Początek o godz. 8.15. 

***

Do słuchania "Sygnałów dnia" w poniedziałek (15.05) w godz. 6.10-9.00 zapraszają Piotr Gociek i Daniel Wydrych.

zi/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Wąsik: Prokuratorzy będą musieli ocenić odpowiedzialność Hanny Gronkiewicz-Waltz za reprywatyzację pod kątem karnym

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 16:30
– Prokuratorzy będą musieli ocenić odpowiedzialność Hanny Gronkiewicz-Waltz za reprywatyzację pod kątem karnym – mówił w Polskim Radiu 24 minister Maciej Wąsik, zastępcą koordynatora służb specjalnych. Wyjaśnieniem afery reprywatyzacyjnej w Warszawie zajmie się oprócz prokuratury i CBA także komisja weryfikacyjna. Jej przewodniczącym został wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
rozwiń zwiń