Studio S-13. Co wydarzy się w grupie mistrzowskiej?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 15:13
Radiowa Jedynka relacjonować będzie wszystkie wydarzenia z grupy mistrzowskiej 36. kolejki Ekstraklasy. Być może już w niedzielę poznamy mistrza Polski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/alphaspirit
Serwis specjalny
piłka nożna 1200 F.jpg
Ekstraklasa

Podczas dwóch godzin audycji komentatorzy sportowi Polskiego Radia będą przekazywać relacje ze wszystkich czterech meczów przedostatniej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.

Słuchając audycji, której gospodarzem będzie Andrzej Janisz, najszybciej dowiedzą się Państwo, która z drużyn ma największe szanse na zdobycie mistrzostwa Polski. Być może już teraz poznamy nawet zdobywcę tytułu. Legia z dorobkiem 40 punktów prowadzi w tabeli i teoretycznie już w niedzielę może zapewnić sobie mistrzostwo. "Wojskowi" muszą jednak pokonać Koronę i liczyć na potknięcia trzech zespołów, które tracą do nich po dwa punkty: Jagiellonii Białystok, Lecha Poznań i Lechii Gdańsk.

Studio S-13 najszybciej poinformuje, na którym stadionie padł gol, gdzie toczą się najbardziej zacięte pojedynki. Na bieżąco informować będziemy o aktualnej sytuacji w tabeli, uwzględniając każdą zmianę wyniku.

- Piłkarze Ekstraklasy robią wszystko, aby emocje były do samego końca i kto wie, czy o mistrzostwie Polski oraz o tym, kto zagra w europejskich pucharach nie zdecyduje ostatnia kolejka. Poprzednia, w której drużyny czołówki grały między sobą, nie przyniosła absolutnie żadnej zmiany - zauważa Andrzej Janisz w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.

PolskieRadio.pl

Legendarne studio S-13

Nazwa tej legendarnej już audycji pochodzi od numeru studia radiowego w Warszawie, a pierwsze S-13 miało miejsce 6 września 1970 roku. Była to transmisja jedynie z dwóch stadionów.

Następna audycja - z 16 września tego samego roku - obejmowała już cztery mecze, których gospodarzami były: Legia Warszawa, Górnik Zabrze, ŁKS Łódź i Ruch Chorzów. Pomysłodawcą S-13 był Bogdan Tuszyński , który będąc na urlopie w Jugosławii usłyszał we włoskim radiu audycję Domenica Sport, a w niej relacje z kilku meczów włoskiej Serie A i przeniósł to na polski grunt.

Studio S-13 poświęcone było przede wszystkim rozgrywkom piłkarskim, jednak audycja gościła też na innych arenach, na których rozgrywane były emocjonujące zawody - lekkoatletyczne, żużlowe czy siatkarskie. Jej ideą jest błyskawiczne przenoszenie się ze stadionu na stadion, by rzetelnie i szybko poinformować miłośników sportu o interesujących ich wydarzeniach.

Program 36. kolejki ekstraklasy grupy mistrzowskiej:

niedziela, 28 maja, godz. 18.00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Jagiellonia Białystok
Lech Poznań - Wisła Kraków
Korona Kielce - Legia Warszawa
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin

***

Na relacje z meczów grupy mistrzowskiej 36. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy zapraszamy do audycji "Studio S-13" w niedzielę (29.04) w godz. 18.00-20.00.

Marcin Nowak, PolskieRadio.pl, PR1/pg

Czytaj także

Gramy 90 lat. Historia Studia S13

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 00:21
Studio S13 to emocje, radość i szybkość przekazu. Od początku towarzyszyło kibicom w dramatycznych momentach kończących sezon Ekstraklasy, jak i w bardziej zwyczajnych chwilach. Przez ponad 46 lat ma monopol na najszybsze podawanie informacji o tym, że zmienił się wynik.
rozwiń zwiń