Ludzie Polskiego Radia i szef CNK o Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 14:30
Na kilka godzin przed rozpoczęciem 21. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik porozmawiamy z osobami bezpośrednio zaangażowanymi w organizację imprezy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Robert Gardziński

Tegoroczny Piknik Naukowy odbędzie się pod hasłem "Ziemia". NA PGE Narodowym w Warszawie będzie można podziwiać widowiskowe pokazy z niemal każdej dziedziny wiedzy. Podczas imprezy zaprezentują się nie tylko instytucje naukowe i kulturalne z kraju i zagranicy, atrakcje dla zwiedzających przygotowało również Polskie Radio.

Więcej szczegółów przekażą nasi goście. O 7.15 porozmawiamy z dyrektorem Centrum Nauki Kopernik Robertem Firmhoferem, a o 8.15 - już ze studia na PGE Narodowym - z dziennikarkami Polskiego Radia: Dorotą Truszczak (Jedynka) i Katarzyną Nowicką (Czwórka).

***

Na "Sygnały dnia" w sobotę (3.06) w godz. 6.10-9.00 zapraszają Krzysztof Grzesiowski i Wiesław Molak.

pg/gs

Zobacz więcej na temat: Piknik Naukowy 2017

Czytaj także

Skąd biorą się pioruny i jak to wyjaśnić 8-latkom?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 17:39
Wiele zjawisk w przyrodzie wyjaśnia fizyka. - Powstawanie piorunów przypomina pocieranie balona, który się wówczas elektryzuje. To samo dzieje się z chmurami - mówi dr inż. Paweł Janowski z Akademii Górniczo-Hutniczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przez eksperyment do głębi poznania. O pożytkach z ciekawości

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 23:33
- Wszyscy lubimy eksperymentować i poznawać nowe rzeczy, a im bardziej jest to trudna droga, tym daje nam więcej satysfakcji - mówi psycholog, Joanna Drożdż.
rozwiń zwiń