Do czego nam służą badania naukowe?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 16:53
Badania prowadzone przez naukowców mogą pomóc nam w życiu. Dzięki nim możemy poznać praktyczne rozwiązania, które są wnioskami z przeprowadzanych eksperymentów.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/DNA lab

Rozwój psychologii społecznej  w dziedzinie zachowań dotyczących człowieka oraz postęp w nauce o dokonywaniu ocen i podejmowaniu decyzji może być np. przydatny w  rozwiązywaniu dylematów osobistych lub zawodowych.

W jaki sposób korzystać z efektów badań naukowych powie dr Dorota Wiśniewska Juszczak, psycholog SWPS komentując książkę "Najmądrzejszy w pokoju" T. Gilovicha i L. Ross.

***

Na "Eurekę" w poniedziałek (5.06) o godz. 19.10 zaprasza Katarzyna Jankowska

zi/bch

Zobacz więcej na temat: badania eksperyment
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wszechświat i jego tajemnice. Czy wiemy jak powstał?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 20:00
- Jedni naukowcy są zwolennikami teorii inflacji, mówią że Wszechświat powstał z pierwotnych fluktuacji przez bardzo szybką ekspansję, nadmuchanie. Drudzy twierdzą, że ten, w którym jesteśmy teraz, powstał z tego, który się skurczył przedtem - mówi prof. Jean-Pierre Lasota, odnosząc się do ostatnich gwałtownych sporów wśród naukowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przez eksperyment do głębi poznania. O pożytkach z ciekawości

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 23:33
- Wszyscy lubimy eksperymentować i poznawać nowe rzeczy, a im bardziej jest to trudna droga, tym daje nam więcej satysfakcji - mówi psycholog, Joanna Drożdż.
rozwiń zwiń