"Kino w trampkach" i premiery tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 12:42
Przed weeekendowym finałem podsumujemy Festiwal "Kino w trampkach". Omówimy też najnowsze premiery fimowe.
Kino w trampkach to doroczny festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży, odbywający się w Warszawie. Prezentuje wybrane filmy kina światowego, europejskiego i polskiego, przeznaczone dla różnych grup wiekowych od 3 lat do 19+
"Kino w trampkach" to doroczny festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży, odbywający się w Warszawie. Prezentuje wybrane filmy kina światowego, europejskiego i polskiego, przeznaczone dla różnych grup wiekowych od 3 lat do 19+Foto: kinowtrampkach.pl

Premier będzie siedem. Wśród nich: włoski dramat "Słodkich snów" w reżyserii Marco Bellochio. Massimo po latach wraca do miejsc młodości, związanych ze śmiercią matki.

W hiszpańskim komediodramacie "Królowa Hiszpanii" w reżyserii Fernando Trueba występuje Penelope Cruz, jako gwiazda Hollywood, która ma grać w Hiszpanii. Reżyser zostaje aresztowany, więc ekipa obmyśla plan ratowania go.

Z USA - film "Mumia" w reżyserii Alexa Kurtzmana. Tom Cruise i Russel Crowe w nowej wersji opowieści o mumii. Komandos otrzymuje misję w Iraku i odkrywa starożytny grobowiec.

Francuski dramat "Historia pewnego życia" w reżyserii Stephane'a Brize'a, to adaptacja historii pewnej dziewczyny wg. Maupassanta. Autor audycji będzie oceniał filmy z Andrzejem Kołodyńskim.

***

Na audycję "Magazyn bardzo filmowy" w paśmie "Kulturalna Jedynka" w czwartek (8.06) po 21.00 zaprasza Michał Montowski.

ag/zi

Zobacz więcej na temat: penelope cruz russel crowe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Song to song" - antypody "La La Landu"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 16:19
- To absolutne antypody tego, co można by sobie wyobrazić jako amerykańskie kino o miłości i kino muzyczne, np. taki ""La La Land" - mówi Michał Montowski o filmie "Song to song".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Remember". Nowe ujęcie Holokaustu w filmie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 12:47
- To historia o tych, którzy przeżyli, i o winnych, którzy jeszcze żyją. Za 5 lat ta opowieść może będzie dziełem historycznym, ale teraz jest nowa – poprzez odmienne niż zazwyczaj ujęcie postaci - mówi Atom Egoyan, reżyser filmu "Remember".
rozwiń zwiń

Czytaj także

57. Krakowski Festiwal Filmowy. Co warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 13:00
Wśród 250 filmów prezentowanych w ramach 57. Krakowskiego Festiwal Filmowy jest m.in. obraz "Najbrzydszy Samochód Świata". Bohaterami opowieści są właściciele wartburga. - Dla mnie najważniejszą osią w filmie jest relacja matki z synem – przyznaje reżyser Grzegorz Szczepaniak.
rozwiń zwiń