X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

KE wszczyna postępowanie wobec Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 16:01
Komisja Europejska rozpoczyna postępowanie przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z odmową przyjęcia uchodźców. O reakcję polski władz zapytamy wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego.
Patryk Jaki
Patryk JakiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Chodzi o niezrealizowane ustalenia z jesieni 2015 roku o przyjęciu 160 tysięcy osób z obozów w Grecji i we Włoszech i rozlokowaniu ich w unijnych krajach. Decyzja została wtedy podjęta przez większość krajów przy sprzeciwie Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii.

Komisja Europejska przygotowała raport podsumowujący realizację tamtej decyzji. Wynika z niego, że Polska i Węgry nie przyjęły żadnej osoby w ramach relokacji, Czechy przyjęły dwanaście osób, ale ostatnio ogłosiły, że odmawiają udziału w programie ze względów bezpieczeństwa.

Patryka Jakiego spytamy także o harmonogram prac kierowanej przez niego komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie. Komisja ogłosiła, że chce przesłuchać prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, ale pani prezydent zapowiedziała, że nie stawi się na wezwanie. Początek rozmowy o godz. 8.15.

***

Do słuchania "Sygnałów dnia" w środę (14.06) w godz. 6.10-9.00 zapraszają Piotr Gociek i Daniel Wydrych.

ag/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak uniknąć kar ws. uchodźców? Ekspert: są wyjątki pozwalające na niestosowanie prawa

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 11:03
Komisja Europejska rozpocznie procedurę prawną przeciwko Polsce ws. uchodźców. Czy decyzja to skłoni rząd do zmiany stanowiska? – Nikt nas nie zmusi do przyjęcia imigrantów - przekonuje poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Jak będzie wyglądać unijna procedura i co może grozić Polsce?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hanna Gronkiewicz-Waltz wezwana przez komisję weryfikacyjną ds. reprywatyzacji

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 12:41
Szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki poinformował we wtorek w TVN24, że prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz została wezwana do stawienia się przed komisją. - Pani prezydent jest wezwana na konkretny dzień, bodajże na 28 czerwca - poinformował.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE ukarze Polskę za odmowę przyjęcia uchodźców?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 21:36
Jest decyzja Komisji Europejskiej o rozpoczęciu postępowania przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom za odmowę przyjmowania uchodźców. Chodzi o relokację uciekinierów przebywających w obozach w Grecji i we Włoszech.
rozwiń zwiń