X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jedynka na Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2017"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 13:03
W dniach 19-21 czerwca w Sopocie trwa XVII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Polskie Radio - współorganizator festiwalu - zaprasza nie tylko do pełnego teatralnych atrakcji Trójmiasta, ale również na specjalne audycje poświęcone imprezie.
Audio
 • Janusz Kukuła i Ewa Millies-Lacroix o festiwalu "Dwa Teatry" (Sygnały dnia/Jedynka)
 • Jerzy Zelnik na Festiwalu "Dwa Teatry" (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Program radiowy Festiwalu "Dwa Teatry" – relacja Magdy Mikołajczuk (W samo południe/Jedynka)
 • Dwa Teatry - rozmowa z Olgierdem Łukaszewiczem (Kulturalna Jedynka)
 • Relacja Magdy Mikołajczuk z Festiwalu "Dwa Teatry" i rozmowa z Mariuszem Malcem, reżyserem spektaklu "Tam gdzie rosną poziomki" (Ekspres Jedynki)
 • Magda Mikołajczuk rozmawia z Krzysztofem Gosztyłą (Polska i świat/Jedynka)
 • Konkurs słuchowisk dla dzieci i młodzieży – relacja Doroty Kołodziejczyk (Sygnały dnia/Jedynka)
 • Stanisław Brudny na festiwalu "Dwa Teatry" (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Bartosz Opania na festiwalu "Dwa Teatry" (Ekspres Jedynki)
 • Co przyciąga publiczność na festiwal? Relacja Doroty Kołodziejczyk (Polska i świat/Jedynka)
 • Ewa Dałkowska o swoich związkach z radiem (Kulturalna Jedynka)
 • Relacja z gali kończącej Festiwal "Dwa Teatry" (Kulturalna Jedynka)
Olgierd Łukaszewicz i Ewa Dałkowska podczas nagrania w studiu Teatru Polskiego Radia
Olgierd Łukaszewicz i Ewa Dałkowska podczas nagrania w studiu Teatru Polskiego RadiaFoto: Krzysztof Sielicki/Polskie Radio

Tematyka Festiwalu oraz wydarzenia z nim związane pojawiają się w licznych audycjach Programu 1 Polskiego Radia. Już w poniedziałek 19 czerwca gościem "Sygnałów dnia" byli Janusz Kukuła - główny reżyser Teatru Polskiego Radia, a zarazem dyrektor artystyczny "Dwóch Teatrów" ze strony Polskiego Radia oraz dyrektor Agencji Kreacji Teatru Telewizji Polskiej Ewa Millies-Lacroix. Opowiedzieli m.in. o programie tegorocznego festiwalu. 

Przez cały czas trwania imprezy, aż do środy 21 czerwca, Jedynka będzie na bieżąco relacjonowała festiwalowe wydarzenia w audycjach: "Sygnały dnia" (godz. 8.30-9.00), "Cztery pory roku" (godz. 9.00-12.00) i "W samo południe" (po 12.00). Ponadto Magdalena Mikołajczuk i Anna Stempniak-Juśkiewicz przekażą najświeższe informacje z Sopotu również w "Kulturalnej Jedynce" (godz. 14.30-15.00 oraz 21.00-22.00), "Ekspresie Jedynki" (15.00-18.00) oraz magazynie "Polska i Świat" (godz. 22.00-22.30).

Relacja z gali zamknięcia pojawi się w środę 21 czerwca w audycji "Polska i Świat" (godz. 22.00-22.30), a podsumowanie Festiwalu w czwartkowych (22 czerwca) "Sygnałach dnia" (godz. 8.30-9.00).

dwa teatry 2017 1200.jpg
Festiwal "Dwa Teatry"

Festiwal "Dwa Teatry" to unikatowe w skali europejskiej i przyciągające gwiazdy oraz widzów przedsięwzięcie kulturalno-artystyczne mediów publicznych. Najważniejszą częścią 17. edycji imprezy są - odbywające się od 19 do 21 czerwca w sopockim Multikinie (ul. Bohaterów Monte Cassino 63) - prezentacje 26 słuchowisk wyprodukowanych przez Polskie Radio i publiczne rozgłośnie regionalne, 13 spektakli Teatru Telewizji oraz 8 produkcji radiowych biorących udział w konkursie słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Konkursowe spektakle telewizyjne będą oceniane przez jury w składzie: Grażyna Barszczewska (Przewodnicząca), Tomasz Man, Włodek Pawlik, Maciej Pieprzyca, Janusz Wiśniewski. W jury oceniającym słuchowiska znaleźli się: Joanna Bachura-Wojtasik, Krzysztof Gordon, Antoni Libera, Piotr Moss oraz Henryk Rozen.

Po raz pierwszy odbędzie się koncert Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia, w którym wezmą udział młodzi aktorzy i wokaliści, studenci i absolwenci wyższych szkół teatralnych i muzycznych, którzy zaprezentują nowe aranżacje i interpretacje utworów Agnieszki Osieckiej, Juliana Tuwima i Seweryna Krajewskiego (koncert "Osiecka/Tuwim" w reżyserii Janusza Gasta, pod kierownictwem muzycznym Marcina Partyki: Teatr Atelier im. A. Osieckiej, Al. Mamuszki 2 w Sopocie, poniedziałek 19 czerwca, godz.19.00).

Laureatów nagród poznamy w środę 21 czerwca podczas gali w hotelu Sheraton o godz. 19.30. W jej trakcie Ewa Dałkowska i Olgierd Łukaszewicz odbiorą Wielkie Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej. A w części artystycznej gali będzie można wysłuchać koncertu Stanisławy Celińskiej.

Na wszystkie pokazy i przesłuchania konkursowe oraz imprezy towarzyszące - wstęp wolny.
Szczegółowy program festiwalu na stronach dwateatry.polskieradio.pl i dwateatry.tvp.pl.

***

mat. prasowe/ag/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal Dwa Teatry 2017. "Stawiamy na młodych"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 13:28
- Ubiegły, 2016 rok był w teatrze niezwykły. Przede wszystkim mamy bardzo dużo młodych twórców. Teatr Polskiego Radia staje się początkiem wielkich karier. Ciągle pojawiają się wspaniali reżyserzy i aktorzy - mówi w Czwórce Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.   
rozwiń zwiń