Krzysztof Szczerski o wizycie prezydenta USA w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 15:00
Prezydent USA Donald Trump przyleci do Polski 5 lipca, aby dzień później wziąć udział w Szczycie Trójmorza. O szczegóły wizyty zapytamy prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego.
Krzysztof Szczerski
Krzysztof SzczerskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Pierwotnie Szczyt Trójmorza, czyli państw regionu Adriatyk-Bałtyk-Morze Czarne, miał się odbyć 6 lipca we Wrocławiu. Wezmą w nim udział przedstawiciele Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii, Słowenii, Chorwacji, Bułgarii, Rumunii i Austrii. Jednak z uwagi na wizytę Donalda Trumpa szczyt przeniesiono do Warszawy.

Z tego, co na razie wiemy, w planach amerykańskiego prezydenta jest - oprócz udziału w Szczycie Trójmorza - m.in. spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą oraz wygłoszenie "ważnego, dużego" przemówienia.

Z kolei w dniach 17-21 lipca Polskę odwiedzi brytyjska para książęca Wiliam i Kate. Książę i księżna odwiedzą Warszawę i Gdańsk, a w trakcie tej wizyty będzie im towarzyszyć polska para prezydencka. Z Polski Wiliam i Kate pojadą do Niemiec.

O szczegóły obu wizyt zapytamy Krzysztofa Szczerskiego, szefa gabinetu Prezydenta RP. Początek rozmowy o godz. 8.15.

***

Do słuchania "Sygnałów dnia" we wtorek (20.06) w godz. 6.10-9.00 zapraszają Piotr Gociek i Daniel Wydrych.

ag/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podsumowanie Dnia: Szczyt Trójmorza przeniesiony do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 22:09
Decyzja o przeniesieniu Szczytu Trójmorza z Wrocławia do Warszawy, a także dążenie Kościoła katolickiego w Polsce do utworzenia korytarzy humanitarnych z Bliskiego Wschodu do Polski. To główne tematy, które poruszaliśmy na antenie Polskiego Radia 24 w Podsumowaniu Dnia.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kancelaria Prezydenta RP: harmonogram wizyty Donalda Trumpa w Polsce jest uzgadniany

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 20:35
Kancelaria prezydenta zdementowała we wtorek informacje medialne na temat harmonogramu wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. Jak podkreślono, program wizyty jest obecnie uzgadniany ze stroną amerykańską.
rozwiń zwiń