X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mechanizmy regeneracyjne na rzecz zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 18:15
Niedawno rozstrzygnięty został przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej drugi już konkurs w programie Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: CI Photos/ Shutterstock

Na powstanie dwóch nowych ośrodków naukowych - w Gdańsku i w Warszawie, Fundacja przeznaczyła ponad 76 milionów złotych. Gdańskie centrum zajmie się badaniami nad szczepionką na raka, a w warszawskiej placówce o nazwie ReMedy będą prowadzone badania, których celem jest zrozumienie wywoływanej przez stres adaptacji komórkowej na poziomie molekularnym i biochemicznym oraz wykorzystanie jej do walki z chorobami występującymi u ludzi. Dzięki badaniom mają powstać innowacyjne strategie zapobiegania i zwalczania chorób neurodegeneracyjnych i nowotworowych.

W audycji gościć będziemy dwie wybitne polskie uczone, autorki tego drugiego projektu: prof. Agnieszkę Chacińską, która przez wiele lat prowadziła badania w Szwajcarii i w Niemczech, obecnie dyrektor Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Marię Magdę Konarską, która przez 26 lat kierowała Laboratorium Biologii Molekularnej i Biochemii na Uniwersytecie Rockefellera w Nowym Jorku, a obecnie prowadzi Laboratorium Biologii RNA w CeNT UW.

***

Na audycję "Eureka" w poniedziałek (26.06) o godz. 19.10 zaprasza Krzysztof Michalski.

pg

Zobacz więcej na temat: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przypadek dorsza, czyli jak zrozumieć ekologię ewolucyjną

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 03:16
- Gdy byłem studentem to zapewniano, że nie mamy się co martwić o wyżywienie dla ludzkości, bo w oceanach jest dużo ryb. Potem okazało się, że łowiono zbyt intensywnie i np. dorsze skarłowaciały - mówi ekolog ewolucyjny prof. dr hab. Jan Kozłowski.
rozwiń zwiń