Polska chce być liderem wdrażania technologii 5G

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 15:44
Sieć 5G pozwoli na wymianę danych znacznie szybszą, bardziej stabilną i uwzględniającą więcej urządzeń. O szczegóły zapytamy w audycji minister cyfryzacji Annę Streżyńską.
Minister cyfryzacji Anna Streżyńska podczas uroczystego podpisania porozumienia na rzecz Strategii 5G dla Polski
Minister cyfryzacji Anna Streżyńska podczas uroczystego podpisania porozumienia na rzecz "Strategii 5G dla Polski" Foto: PAP/Jakub Kamiński

Z jej inicjatywy w resorcie podpisano porozumienie, na mocy której państwo, naukowcy i biznes mają współpracować, by wdrożyć w Polsce sieć piątej generacji. Podczas ceremonii pani minister mówiła, że rząd chce, żeby technologia 5G była trampoliną, która pozwoli naszej gospodarce wybić się na wyższy poziom. Podkreślała, że to wielka szansa dla Polski.

W komunikacie Ministerstwa Cyfryzacji można przeczytać, że "w sieci 5G będą funkcjonowały nie tylko telefony, tablety i komputery, ale domy, samochody i niezliczone inne urządzenia w przestrzeni publicznej, które współpracując ze sobą, będą przekształcać całe sektor naszej gospodarki - od transportu i energii po edukację, opiekę zdrowotną i produkcję".

Zapytamy również o to, jakie zasady będą obowiązywały w ochronie danych osobowych po koniecznej zmianie Prawa w przyszłym roku. Początek rozmowy z minister Anną Streżyńską o godz. 8.15.

***

Na "Sygnały dnia" w piątek (30.06) w godz. 6.10-9.00 zapraszają Wojciech Dąbrowski i Daniel Wydrych.

ag/pg

Czytaj także

Anna Streżyńska: Polska może być liderem technologii 5G

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 15:18
Chcemy, żeby Polska była europejskim liderem w technologii 5G – powiedziała minister cyfryzacji Anna Streżyńska, inicjatorka Porozumienia na rzecz Strategii 5G dla Polski. W czwartek w resorcie cyfryzacji podpisano dokument o współpracy na rzecz wdrożenia sieci piątej generacji.
rozwiń zwiń