X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska policja w poniedziałek świętuje

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 14:26
24 lipca przypada Święto Policji ustanowione w rocznicę powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

Święto Policji zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku, przy nowelizacji ustawy o Policji.

Z reguły w przeddzień święta w Komendzie Stołecznej Policji odbywa się uroczystość wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe. Wręczane są odznaczenia i wyróżnienia, oprócz odznaczeń państwowych mogą to być m.in.: Krzyże Zasługi za Dzielność, Medale za Długoletnią Służbę, Medale za Zasługi dla Policji oraz Odznaki Zasłużonego Policjanta.

Święto Policji jest również okazją do złożenia wieńców i wiązanek przed tablicami i pomnikami poświęconymi pamięci poległych na służbie.

Czy motto amerykańskich stróżów prawa "Serve and protect" (służyć i chronić) jest również realizowane przez polską policję, zapytamy młodszego inspektora Mariusza Ciarkę z komendy Głównej Policji. Początek rozmowy o godz. 7.15.

***

Na "Sygnały dnia" w sobotę (22.07) w godz. 6.10-9.00 zapraszają Krzysztof Grzesiowski i Wiesław Molak.

ag/pg

Zobacz więcej na temat: policja policja polska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dopalacze. Jak wygrać walkę z nimi?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 18:00
Kilka dni temu w Bielawie na Dolnym Śląsku trójka nastolatków, nieprzytomnych po zażyciu dopalaczy leżała na chodniku. Mimo szybkiej akcji pogotowia jedna z dziewczyn wciąż jest w stanie krytycznym. Według raportu NIK liczba zatruć dopalaczami, wciąż rośnie w 2011 r. było ich 176, w 2015 r. - ponad 7 tys. O tym jak walczyć z tym zjawiskiem dyskutowali goście "Debaty Jedynki". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policjant, który użył paralizatora wobec Igora Stachowiaka, zwolniony ze służby

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 20:12
Funkcjonariusz, który użył paralizatora wobec Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu, nie pracuje już w policji - ustaliło radio RMF FM.
rozwiń zwiń