Akademia 3D - studia z druku w trójwymiarze

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 14:35
Na Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa przy Politechnice Warszawskiej w tym roku akademickim rozpoczynają się innowacyjne studia poświęcone dynamicznie rozwijającej się technologii, jaką jest druk 3D.
Drukarka 3D
Drukarka 3DFoto: Lestertair/shutterstock.com

Studia będą prowadzone przez najlepszych wykładowców Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa oraz praktyków projektowania i wytwarzania 3D z Wolf Project Studio.

Druk 3D jest zaliczany do jednej z najbardziej perspektywicznych technologii współczesnego świata. Znajduje swoje zastosowanie w niemal każdej dziedzinie naszego życia - od medycyny i biomechaniki, poprzez takie branże jak: motoryzacja, lotnictwo, produkcja filmowa, aż po sztukę, jubilerstwo, produkcję mebli i modę.

O studiach "Akademia 3D - projektowanie i druk 3D" porozmawiamy z ich kierownikiem dr. inż. Michałem Kowalikiem. Początek rozmowy o godz. 8.15.

***

Do słuchania "Sygnałów dnia" w środę (9.08) w godz. 6 - 9 zapraszają Karolina Rożej i Piotr Gociek.

ag/mg

Czytaj także

Wydrukuj sobie pizzę i ubranie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 12:51
Nie wszystko da się wydrukować, Jednak druki 3D mają obecnie zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia - przyznał Maciej Cader z Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Druk 3D szansą na wzrost innowacyjności i konkurencyjności polskich firm

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 10:30
Wykorzystanie druku 3D w przemyśle może - zdaniem specjalistów - przyczynić się do wzrostu innowacyjności i konkurencyjności polskich firm w świecie. Jednym z przykładów zastosowania tej innowacyjnej technologii jest pierwszy w Polsce prototyp samochodu elektrycznego, wyprodukowany w Radomiu.
rozwiń zwiń