Współpraca rządu z prezydentem

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 13:45
Choć obie strony zapewniają, że pęknięcia nie ma, to głośno mówi się o rozdźwiękach między PiS i rządem a prezydentem.
Barbara Fedyszak-Radziejowska
Barbara Fedyszak-RadziejowskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Kumulacją wewnętrznego sporu we władzach państwa było odwołanie przez prezydenta ceremonii nominacji na stopnie generalskie. Wcześniej Andrzej Duda zawetował dwie z trzech ustaw zmieniających polskie sądownictwo.

Podczas obchodów Święta Wojska Polskiego prezydent mówił, że w Polsce nie ma miejsca na prywatną armię. Powszechnie odebrano to jako przytyk wobec ministra obrony.

O relacje między rządem a prezydentem Andrzejem Dudą zapytamy Barbarę Fedyszak-Radziejowską z Kancelarii Prezydenta RP. Początek rozmowy o godz. 8.15

***

Do słuchania "Sygnałów dnia" w czwartek (17.08) w godz. 6.00 - 9.00 zapraszają i Piotr Gociek i Daniel Wydrych.

ag/mg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Zgorzelski: prezydent jest na dobrej ścieżce

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 08:48
- Różnica pomiędzy politykiem a mężem stanu jest taka, że polityk myśli o najbliższych wyborach i swojej kolejnej kadencji. Dla męża stanu te rzeczy nie są najważniejsze - mówi w "Sygnałach dnia" poseł PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doradca prezydenta: nie ma głębokiego pęknięcia w obozie dobrej zmiany

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 09:15
Jest różnica zdań między urzędem prezydenta i ministerstwem obrony narodowej. Te różne wizje muszą być w trakcie różnych ustaleń minimalizowane – powiedział doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz. - Nie można mówić ani o wojnie, ani o tym, że prezydent blokuje reformy w armii - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda: wszyscy Polacy są dumni ze zwycięstwa 1920 roku

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 18:30
Dziś w kraju obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W Warszawie, podczas przemówienia, prezydent Andrzej Duda powiedział, że jest to święto polskiej dumy, naszych wartości, oręża i postawy jaką potrafią zaprezentować Polacy. Święto jest obchodzone na pamiątkę tak zwanego Cudu nad Wisłą - 97. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.
rozwiń zwiń