Historia Polski przywrócona w pieśniach patriotycznych

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 17:30
Już wkrótce kolejne wydarzenia muzyczne, których inspiracją jest historia Polski. Młodzi artyści w nowych kompozycjach instrumentalnych oddadzą hołd bohaterom, którzy walczyli o naszą wolność.
Marek Bałata, Ola Turkiewicz, Jan Bogdaniuk i na harfie Małgorzata Komorowska. III Koncert Niepodległości Listy do wnuczki. Muzeum Powstania Warszawskiego 11.11.2011
Marek Bałata, Ola Turkiewicz, Jan Bogdaniuk i na harfie Małgorzata Komorowska. III Koncert Niepodległości „Listy do wnuczki”. Muzeum Powstania Warszawskiego 11.11.2011Foto: Dawid Korczyński/mat.pras.

"II Koncert Niepodległości" jest projektem dedykowanym młodzieży objętej programem "Młode Wilki". Impreza ma na celu przywrócenie pamięci o trójce żołnierzy broniących dostępu na Westerplatte. Dzięki nim odparty został pierwszy atak niemieckiej piechoty 1 września 1939 roku. Gościem audycji będzie Jacek Górski - współtwórca projektu. 

Wydarzeniem upamiętniającym obchody 34. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych  będzie zbliżający się "Koncert Pieśni Niepokornej 2017", na którym będziemy mieli możliwość wysłuchania najnowszych interpretacji pieśni solidarnościowych. Na koncert zaprosi organizator Tomasz Kamiński.

W audycji także gwiazda - Stan Borys, który w nagraniu rozmowy z Martyną Podolską opowiada o latach działalności scenicznej. 

***

Na czwartkową audycję "Muzyczna Jedynka" w godzinach 13.00-15.00 zaprasza Paweł Sztompke.

ac/kk