X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Laboratorium do analiz medycznych w mikrokropelce

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 20:28
Ostatnio rozstrzygnięty trzeci już konkurs Programu "First team", którego celem jest wspieranie młodych doktorów w tworzeniu zespołów badawczych i pomoc w naukowym usamodzielnieniu się.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

W konkursie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej chodzi także o to, by zachęcić młodych doktorów do pozostania w nauce. Na swoje projekty zwycięzcy konkursu mogą otrzymać nawet około 2 mln złotych.

Gościem audycji będzie dr hab. Piotr Korczyk z Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN, który chce stworzyć mikrolaboratorium do diagnostyki medycznej… w mikrokropelce.

Młody badacz od kilku lat zajmuje się wytwarzaniem i badaniem bardzo małych kropel - mikro, a nawet nanokropel i ich manipulowaniem, czyli mikrofluidyką, a tytuł jego projektu, który zwyciężył w konkursie "First team" brzmi: "Precyzyjne operacje na kroplach wbudowane w inteligentne architektury mikroprzepływowe do zastosowań w diagnostyce medycznej i badaniach biologicznych".

***

Na audycję "Eureka" w poniedziałek (28.08) o godz. 19.10 zaprasza Krzysztof Michalski.

pg

Zobacz więcej na temat: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polak chce zrewolucjonizować pracę meteorologów

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 11:57
Mimo rozwoju nauki, długoterminowe prognozy pogody są wciąż poza zasięgiem służb meteorologicznych. Już niedługo może się to zmienić dzięki młodemu polskiemu badaczowi.
rozwiń zwiń