X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jedynka zaprasza na audycje poświęcone Narodowemu Czytaniu

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 07:45
"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego jest lekturą Narodowego Czytania w 2017 roku. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na sobotę 2 września br. Z tej okazji Program I Polskiego Radia przygotował specjalne audycje poświęcone akcji.
Wesele - lektura Narodowego Czytania 2017
"Wesele" - lektura Narodowego Czytania 2017Foto: Mat. pras.

Finał Narodowego Czytania poprzedzą w Jedynce m.in. audycje Redakcji Kultury i Edukacji w audycji "Kultura na wakacje" (tematyka: Stanisław Wyspiański - malarz, dramaturg, twórca teatralny, filozof; osoby w "Weselu", czyli geneza i wymowa utworu"; ważne inscenizacje i ekranizacje "Wesela"). Emisja 27, 28 i 30 sierpnia po godz. 21.00.

Od 28 sierpnia do 1 września w "Lecie z Radiem" (od godz. 9.10) rozmowy z aktorami grającymi w "Weselu" w Ogrodzie Saskim, a popołudniowym paśmie "Ekspres Jedynki" materiały pt. "Kto jest kim w Weselu?" i relacje z prób w Ogrodzie Saskim oraz z Teatru Polskiego Radia, gdzie dziennikarze radiowej Jedynki wcielają się w role z dramatu. Sceny te emitowane będą 2 września przez cały dzień (od godz. 5.00 do północy – w obsadzie m.in. Maria Szabłowska, Sława Bieńczycka, Jolanta Fajkowska, Agnieszka Kunikowska, Rafał Porzeziński, Jacek Raginis-Królikiewicz, Paweł Sztompke, Roman Czejarek, Bogdan Sawicki), a reportaż z nagrania dramatu Wyspiańskiego przez dziennikarzy Jedynki usłyszymy 31 sierpnia o godz. 10.20.

2 września od godz.11.20 do uroczystego zakończenia Narodowego Czytania przez Parę Prezydencką (ok. godz. 19.00), Program 1 będzie relacjonować przebieg wydarzeń z Ogrodu Saskiego.

mg

Zobacz więcej na temat: Narodowe Czytanie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chłop potęgą jest i basta!" Dziennikarze Jedynki w nietypowej roli

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 15:14
Pierwsze czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego było klapą. Autor, walczący już wtedy z nieuleczalną chorobą, nie był w stanie zachęcić słuchaczy do czytanych przez siebie fragmentów. Ponad sto lat później z tym niełatwym zdaniem zmierzyli się dziennikarze Polskiego Radia.
rozwiń zwiń