Zdrowa dieta w szkole i przedszkolu

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 14:00
W audycji o posiłkach dla przedszkolaków i uczniów, czyli o tym, jak ważna dla prawidłowego rozwoju, funkcjonowania i przyswajania wiedzy jest dieta naszych dzieci.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Africa Studio

Z czego powinno składać się pierwsze śniadanie, jakie posiłki (kanapki) przygotowywać do szkoły, czego się wystrzegać, a co przemycać w daniach dla najmłodszych, którzy właśnie wracają do szkoły? O tym opowie dietetyczka Gabriela Słowińska. Początek rozmowy po godz. 10.

Po 9.00 - wrzuć na luz, czyli… jak łagodnie i bezstresowo przygotować się na nadejście jesieni, jak znieść coraz krótsze i pochmurne dni, jak nie dać się jesiennej chandrze i cieszyć się pogodą ducha, tak potrzebną w tym trudnym dla wielu z nas okresie. O tym wszystkim porozmawiamy z psycholog dr Katarzyną Knop.

A po 11.00 do "Czterech pór roku" powróci cykl językowy "Słowoteka". Gościem Agnieszki Kunikowskiej będzie dr Ewa Rudnicka, a temat rozmowy to pogoda, czyli język, którego używamy dla określania różnych zjawisk pogodowych.

***

Na "Cztery pory roku" w środę (6.09) w godz. 9.10-12.00 zaprasza Małgorzata Raducha.

mg/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Superżywność. Moda czy przepis na długie życie?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 11:50
Ostatnio modny stał się termin superfood. Chodzi o superżywność - produkty, które mają odmładzać nasz organizm i uchronić nas przed rakiem, cukrzycą, udarami czy chorobami serca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrowy talerz od najmłodszych lat. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 02:24
- W epoce internetu, gdy każdy jest podłączony, stwierdziliśmy, że właśnie tym kanałem będziemy się komunikować, by zachęcić do zdrowego odżywiania - mówi Paweł Kocon, dyrektor Biura Rozwoju Rynku.
rozwiń zwiń