"Stuknęło nam 50 lat". Jubileuszowa gala zespołu Trubadurzy

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 09:18
Ponad 50 lat - tyle czasu zespół Trubadurzy gości na polskiej scenie muzycznej. Jest jednym z najbardziej zasłużonych i lubianych zespołów wokalno-muzycznych w kraju.
Trubadurzy podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu
Trubadurzy podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w OpoluFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Trubadurzy zdobyli wiele nagród i odznaczeń, w tym złote i platynowe płyty.

Z muzykami Sławkiem Kowalewskim, Marianem Lichtmanem i Ryszardem  Poznakowskim porozmawiamy m.in o jubileuszowej gali "Stuknęło nam 50 lat", która odbędzie się 26 września, na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi.

Podczas koncertu usłyszymy zespół w pełnym składzie. Dla publiczności zagrają i zaśpiewają: Sławomir Kowalewski, Marian Lichtman, Krzysztof Krawczyk, Piotr Kuźniak, Jacek Malanowski i Ryszard Poznakowski.

Początek rozmowy o godz. 13.15

W drugiej części audycji porozmawiamy z kompozytorem piosenek, muzyki teatralnej i filmowej Janem Kantym Pawluśkiewiczem, który także obchodzi 50-lecie twórczości. Początek rozmowy o 14.15.

***

Na audycję Muzyczna Jedynka we wtorek (12.09) po godzinie 13 zaprasza Maria Szabłowska.

kh

Czytaj także

Milo Kurtis: nasza muzyka to taki trochę śmietnik. Ja jestem śmieciarzem

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 16:14
- Podczas licznych podróży dużo słuchałem, dużo widziałem i wierzę, że różne przeżycia i dźwięki gromadzą się w naszym mózgu. Na co dzień ich nie pamiętamy, ale jak przychodzi co do czego, to wypływają - mówi w "Muzycznej Jedynce" założyciel i członek orkiestry Naxos, która nagrała album "Podróż dookoła mózgu".
rozwiń zwiń