"Powrócisz tu... czyli Irena Santor i Solec Kujawski"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 11:15
To niezwykły album dla miłośników Ireny Santor i Solca Kujawskiego. Znajdą się w nim między innymi unikatowe zdjęcia z archiwum rodzinnego artystki publikowane po raz pierwszy. O albumie porozmawiamy z piosenkarką w radiowej Jedynce
Fragment okładki albumu Powrócisz tu... czyli Irena Santor i Solec Kujawski
Fragment okładki albumu "Powrócisz tu... czyli Irena Santor i Solec Kujawski"Foto: mat. promocyjne

santor irena dziecko 280x280.jpg
Irena Santor w dzieciństwie fot. archiwum prywatne

Album zawiera wspomnienia artystki z dzieciństwa spędzonego w Solcu, najważniejsze wydarzenia w życiu pani Ireny i kalendarium wydarzeń, które zmieniły Solec Kujawski w dynamiczne miasto. To opowieść o szczęśliwym powrocie po latach, do dobrego miejsca w dobrych czasach.

Autorzy: Urszula Guźlecka - tekst (debiut literacki) i Marek Chełminiak - fotografie. Uroczysta premiera 14 września 2017 roku w Solcu Kujawskim. Wydarzenie objęte zostało patronatem medialnym radiowej Jedynki. Polskie Radio ma w Solcu Kujawskim swoje Centrum Nadawcze.

***

Do słuchania rozmowy w "Czterech porach roku" w czwartek (14.09) po godz. 9.00 zapraszają Paweł Sztompke i Roman Czejarek.

ag/mg

Czytaj także

"Jesteśmy na wczasach" ma autentyczną dedykację

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 15:18
- Byliśmy z Wojtkiem Młynarskim w trasie, w Zakopanym. Spotkaliśmy tam przeziębionego basistę, który zapowiadał piosenkę "dla panny Krysi" – wspomina  Janusz Sent, kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od zakochania do szaleństwa jeden krok

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 16:13
W łacinie jedna litera różni zakochanie od szaleństwa - amantes (zakochani) i amentes (szaleni). - To znaczy, że wszyscy zakochani są zwariowani, ale odwrotnie niekoniecznie - śmieje się Krystyna Gucewicz.
rozwiń zwiń