X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Retransmisja Gali "Melchiory 2017" i tydzień z reportażem

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 13:00
29 września o godz. 23.00 radiowa Jedynka retransmitowała Galę Ogólnopolskiego Konkursu reportażystów "Melchiory 2017", która odbyła się 14 września, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wydarzenie uświetnił swoim koncertem zespół Raz Dwa Trzy.
Laureaci nagrody Melchiory 2017
Laureaci nagrody Melchiory 2017Foto: Wojciech Kusiński

Od poniedziałku do piątku po godz. 20.00 słuchacze będą mogli zapoznać się z reportażami tegorocznych laureatów.

Podczas finałowej gali Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory" jury – w składzie: Irena Piłatowska-Mądry, Anna Sekudewicz-Rączaszek, Maciej Drygas, Arkadiusz Gołębiewski – przyznało nagrodę Radiowego Reportażysty Roku – Henrykowi Dedo i Waldemarowi Kasperczakowi za niezwykłą wrażliwość w poszukiwaniu prawdy swoich bohaterów, pokazywanie piękna człowieka w sytuacjach, zdawałoby się, bez wyjścia. W kategorii Premiera Roku nagrody otrzymały: Ewelina Karpacz-Oboładze za reportaż artystyczny "Taśmociął", Dorota Jaśkiewicz-Łebek za dokument "Bardziej znikąd" i Olga Mickiewicz-Adamowicz za reportaż społeczny "Cienkie nitki szczęścia".

Do wysłuchania wszystkich nagrodzonych reportaży Radiowa Jedynka zaprasza od poniedziałku do piątku po godz. 20.00.

Poniedziałek (2 października): "Szepty dzieciństwa"  Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak. 

Szorstkie dłonie, zapach miodu, delikatny i cichy głos. Wincenty Bryćko, 100-letni pszczelarz posiada niezwykły dar przenoszenia słuchaczy do świata, z którego nie chcą powracać... świata pełnego ciepłych relacji i ponadczasowej mądrości - jakości dzisiaj tak rzadko spotykanych.

Wtorek (3 października): "Taśmociął" – Ewelina Karpacz-Oboładze

Sylwetka Eugeniusza Rudnika, kompozytora i reżysera dźwięku, pioniera muzyki elektronicznej i elektroakustycznej w Polsce.

Środa (4 października): "Bardziej znikąd" – Dorota Jaśkiewicz-Łebek

Reportaż o Christianie Belwicie, który  grał na gitarze i śpiewał swoje piosenki, występując na lokalnych festiwalach poezji śpiewanej. Występował tam głównie jako gość po koncertach konkursowych, ale zdobywał również nagrody: w Bazunie i na Bakcynaliach '84 w Chatce Żaka w Lublinie. Dwukrotnie zdobył I miejsce na Festiwalu Piosenki Debilnej we Wrocławiu. Na scenie był niekonwencjonalny, a paradoksalne poczucie humoru zapewniało mu sympatię słuchaczy. Cierpiał na schizofrenię, przez dłuższy czas żył jako bezdomny. Przygarnęła go rodzina Andrzeja Waligórskiego, która przyczyniła się do ocalenia wielu jego utworów. Od 2004 roku we Wrocławiu każdej jesieni odbywa się Turniej Jednego Wiersza im. Christiana Belwita.

Czwartek (5 października): "Cienkie nitki szczęścia" – Olga Mickiewicz-Adamowicz

Reportaż ukazujący życie i warunki pracy ukraińskich kobiet w Polsce. Z badań polskich socjologów wynika, że statystyczna Ukrainka pracująca w Polsce jest jedynym żywicielem rodziny, której członkowie pozostali na Ukrainie. Kim są te kobiety? Jakie są ich historie? Jak radzą sobie z tęsknotą za rodziną? Kto wychowuje ich dzieci, kiedy one pracują w Polsce? Jak są traktowane przez polskich pracodawców? Autorka szukała odpowiedzi na te pytania prawie przez rok, w ramach stypendium Ake Blomstrom Award.

Piątek (6 października): "Pieśń Spartakusa" – Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak

Bohater reportażu "Pieśń Spartakusa" ma 86 lat. Codziennie z trójkołowym wózkiem przemierza 10-15 kilometrów w poszukiwaniu złomu. Każdego dnia zbiera go około 100 kg i oddaje do punktu skupu. Zarobione pieniądze są uzupełnieniem do emerytury częściowo przejętej przez ZUS.

mat. pras./mg

Zobacz więcej na temat: Melchiory
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak